Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
13/11/2019 - 13:20

Pomóż nam pomóc innym. Wesprzyj akcję Serce-Sercu

Pięknie i suto zastawiony stół, paczki z prezentami pod choinką, atmosfera pełna miłości i radości. Tak wyglądają święta w wielu domach. Jednak nie we wszystkich rodzinach tak jest...Są takie rodziny, dla których ten czas jest niezwykle trudnym wyzwaniem, szczególnie tam, gdzie są dzieci. Mieszkają obok nas, być może to Wasi sąsiedzi lub ktoś, kogo często spotykacie w sklepie, na ulicy. Nie proszą o pomoc, nie oczekują wsparcia. My do nich docieramy!

W tym celu, w grudniu 1995 roku Fundacja Sądecka po raz pierwszy przeprowadziła Akcję charytatywną „Serce Sercu”, której celem jest zbiórka żywności dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Od 25 lat, corocznie, wspólnie przy zaangażowaniu wolontariuszy ze szkół Subregionu Sądeckiego, staramy się, aby Święta Bożego Narodzenia były jednakowo radosne dla wszystkich, niezależnie od statusu materialnego.

Również w tym roku, pomiędzy 1 a 22 grudnia, planujemy przeprowadzić akcję „Serce - Sercu” w sklepach na terenie miasta Nowego Sącza, Powiatu Nowosądeckiego, a także gmin Gorlice oraz Limanowa. Dlatego też serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona Partnerów Akcji. Bylibyśmy wdzięczni za wszelkie okazane wsparcie tego szczytnego przedsięwzięcia.
Akcję wspiera i promuje portal i miesięcznik „Sądeczanin”. Wierzymy, że nasza wspólna troska pomoże potrzebującym.

Święta będą w każdym domu, ale nie wszędzie będzie pełny stół. Co roku przyświeca nam jeden cel - zapełnić ten stół!

Akcja Serce-Sercu 2018 to:

  • 1555 przygotowanych paczek!
  • 24,4 tony zebranej żywności!
  • 87 sklepów!
  • 56 szkół!
  • 1320 wolontariuszy!

Chcesz zostać Partnerem akcji? Zadzwoń do Ewy Martyniec. Nr tel. 18 475 16 22
Chcesz zostać wolontariuszem akcji? Zadzwoń na numer: 18 475 16 20Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)