Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
05/12/2019 - 15:10

Drożej ale wygodniej. Bilety parkingowe w Nowym Sączu będzie można kupić online

Nadchodzą zmiany w biletach parkingowych w Nowym Sączu. Będzie wygodniej, niestety razem z komfortem wzrosną ceny. Będziemy mogli kupić bilet dzięki swojemu smartfonowi. Jak to będzie wyglądało?

parkometr

MPK podało, że prowadzone są prace nad wprowadzeniem płatności za miejsca parkingowe przez aplikacje mobilne. Aplikacje te (mPay i SkyCash) są już znane mieszkańcom Nowego Sącza, którzy poprzez te aplikacje mogą kupować bilety jednorazowe na komunikacje miejską.

Od stycznia 2020 r. cena za godzinny postój w strefie „A” wzrośnie z 2 zł do 3 zł, kolejna godzina będzie kosztowała 3,60 zł a następna 4,30 zł. Natomiast posiadacze Karty Nowosądeczanina, która zostanie wprowadzona w 2020 r. raz na dobę będą mogli parkować za darmo przez 1,5 godziny, a po upływie tego czasu, będzie obowiązywała niższa stawka.

Jeśli chodzi o dokładną datę wejścia w życie tych zmian - wszystko jest w trakcie organizacji, Karta Nowosądeczanina będzie działała od 1 stycznia odpowiada MPK. Więcej szczegółów na razie nie podano.

(JŁ) [email protected] Źródło: MPK Nowy Sącz Fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI