Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
28/05/2020 - 20:45

Centra handlowe znów otwarte. Klienci galerii Sandecja mogą czuć się bezpiecznie

Epidemia okazała się dla nas większym zaskoczeniem, niż się spodziewaliśmy. W sposób szczególny dotknęła jednak właścicieli galerii handlowych, którzy musieli dostosować swoją działalność do aktualnie obowiązujących ograniczeń. Te, choć sukcesywnie znoszone, w dalszym ciągu funkcjonują. Dzięki temu klienci mogą czuć się bezpiecznie.

Co się zmieniło? – Zdrowie klientów oraz naszych pracowników jest dla nas bardzo ważne, dlatego od dnia otwarcia galerii zadbaliśmy o zapewnienie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Wdrożyliśmy wszelkie środki ostrożności i specjalne procedury higieniczne, przestrzegamy również restrykcji rządowych i zaleceń opracowanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Polską Radę Centrów Handlowych – mówi Krzysztof Kryczka, dyrektor galerii Sandecja.

Jak udało nam się dowiedzieć, na terenie obiektu stosowane są silniejsze środki czystości, a miejsca szczególnie narażone na kontakt z dłońmi są dezynfekowane co 30 minut. W wydzielonej strefie gastronomicznej pojawiły się naklejki wskazujące miejsca, które można zająć oraz ulotki informujące o tym, że dany stolik został zdezynfekowany.

Oprócz oznakowania podłogowego, dzięki któremu klienci mogą zachować zalecaną odległość od pozostałych osób, na terenie całego obiektu pojawiły się podajniki z płynem do dezynfekcji dłoni wraz z instrukcją. - Przy wejściu do każdego sklepu znalazła się informacja o dopuszczalnej liczbie klientów mogących przebywać w danym pomieszczeniu – informuje dyrektor galerii. - Sprzedawcy pracują w maseczkach ochronnych i rękawiczkach. Elektryczne suszarki do rąk w toaletach zamieniliśmy na podajniki z jednorazowymi ręcznikami papierowymi – dodaje.

Wśród zaleceń znalazło się także parkowanie na co drugim miejscu oraz kontrola liczby klientów w galerii. Ostatnie obostrzenie zostanie jednak niebawem zniesione. – Zmieniliśmy także ustawienia systemu wentylacji i wyłączyliśmy tzw. recyrkulację powietrza. To oznacza, że powietrze wyciągane z wnętrza jest całkowicie ,,wyrzucane” poza budynek, a wdmuchiwane powietrze jest filtrowane i pobierane w 100 proc. z zewnątrz – wyjaśnia Krzysztof Kryczka.

Czytaj też: Atelier Sędziwoja i Stare Kino wracają do gry. Najbardziej tęsknią za klientami

– Co więcej, zanim uruchomiliśmy obiekt, wymieniliśmy wszystkie filtry i zdezynfekowaliśmy centrale wentylacyjne – dodaje. Na terenie galerii klienci mogą kupić maseczki ochronne i rękawiczki.

To wszystko czyni galerię Sandecja miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla klientów, którzy mogą w pełni komfortowo i bez obaw robić tutaj zakupy. Jak wygląda dostosowanie centrum handlowego do wytycznych opracowanych przez ministerstwo? Zapraszamy do obejrzenia naszego wideo!

[email protected], film: Daniel Szlag

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)