Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
21/07/2018 - 10:50

Tak czy owak Nowak albo Handzel? Wszystko dzięki żonie posła Mularczyka [SONDA]

Jeśli władze PiS chciały dowiedzieć się, co o ich wyborczych planach i kandydatach na prezydenta Nowego Sącza myślą wyborcy, to wypuszczenie informacji o kandydaturze żony posła Arkadiusza Mularczyka Iwony Mularczyk okazało się najlepszym sposobem.

Zaraz po tym jak media podały - niepotwierdzoną do tej chwili - informację, że Zjednoczona Prawica w wyścigu o fotel prezydenta wystawi Iwonę Mularczyk wśród internatów zawrzało. Część z nich tę kandydaturę krótko oceniło mianem kumoterstwa, inni obawiają się, że zwolennicy PiS zagłosują na każdego kandydata tej partii bez oglądania się na to, jakim doświadczeniem w samorządzie ta osoba się legitymuje.

Zobacz też: Iwona Mularczyk kandydatką na prezydenta Nowego Sącza? Poseł: "oficjalnie jutro"

Przeciwnicy PiS zacierają z kolei ręce – twierdzą, że tak „słaba” kandydatka PiS tylko podniesie szanse na zwycięstwo opozycyjnego Leszka Zegzdy z PO. Ale wyniki naszej wyborczej sondy mówią już zupełnie co innego. Zagłosowało w niej dotąd ponad 3,6 tysiąca sądeczan a najwięcej, bo aż 33 procent głosów zdobył Ludomir Handzel. Po nim z 28 procentami plasuje się Ryszard Nowak. Leszek Zegzda jest dopiero na trzeciej pozycji z wynikiem 13 procent.

Co ciekawe Iwonie Mularczyk udało się zdobyć już (od wczoraj w nocy) 3 procent poparcia.

Co ciekawe - choć sam Ryszard Nowak kategorycznie zaprzecza jakoby znów miał startować w wyścigu o fotel prezydenta, to plotka, że w ostatniej chwili jednak zmieni zdanie, ciągle żyje. Natomiast jego najsilniejszy kontrkandydat do tej pory jeszcze nie ogłosił żadnej decyzji w sprawie swojej kandydatury.

Do tematu wrócimy.

ES [email protected] Fot.:ilustracyjne archiwum sadeczanin.info / Urząd Miasta w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu