Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
15/03/2022 - 12:35

eAlarm (єТривога) - ściągnij, poczuj grozę wojny na Ukrainie

eAlarm (єТривога) może służyć większości Ukraińców, nocujących teraz w piwnicach i schronach, za dnia też próbujących ratować życie podczas czasie rosyjskich ataków z powietrza i ostrzałów. Specjalne alarmy informują o zbliżających się zagrożeniach i dają sygnał, żeby jak najszybciej znaleźć bezpieczne miejsce.

eAlarm (єТривога) to ukraińska aplikacja informująca o zagrożeniach. Powstała, gdy okazało się, że powszechne systemy alarmujące gorzej działają w małych miejscowościach i wioskach, często nie słychać ich w dzielnicach oddalonych od centrum miast.

W związku z tym studio Wild Pluto, założona przez Ukraińców mieszkających w Polsce stworzyło aplikację, która informuje o zagrożeniach z powietrza. Jak twierdzi twórca aplikacji Roman Slobodianiuk, aplikacja została stworzona już w drugim dniu wojny, a jej twórcy pracują nad jej działaniem całodobowo, monitorując wszystkie zgłoszenia o zagrożeniach, pojawiających się w sieci. Dzięki temu zgłoszenia w telefonie przychodzą nawet wcześniej, niż włączą się miejskie syreny alarmowe.

Aplikacja umożliwia wybranie konkretnej miejscowości lub regionu, ale też pozwala monitorować sygnały z innych miejscowości, żeby widzieć czy coś w tej chwili zagraża bliskim, znajdującym się w innych miastach i regionach. Podczas zagrożenia telefon pokazuje push-wiadomości oraz włącza syrenę w telefonie komórkowym na maksymalnym poziomie głośności.

Ponadto, aplikacja poinformuje o zagrożeniu nawet wtedy, gdy miejskie systemy alarmowe się nie włączą i wysyła wiadomość, kiedy zagrożenia już nie ma. Aplikacja również posiada bazę ważnych numerów telefonów służb, które mogą się przydać w razie potrzeby. W ciągu doby aplikacja wysyła ponad pół miliona powiadomień. Aplikacje eAlarm jest dostępna zarówno dla systemów iOS jak i dla Android, można ją pobrać na Google Play Market i AppStore. Dziękujemy za przesłanie błędu