Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
31/08/2022 - 11:45

AGRO Nawojowa 2022: tu trzeba być! Szczegółowy program wystawy rolniczej

Wielkimi krokami zbliża się wystawa rolnicza AGRO Nawojowa 2022. Rolnicy, sadownicy, ogrodnicy, hodowcy oraz producenci zdrowej żywności już szykują swoje stoiska na zbliżający się weekend. 3 i 4 września w Nawojowej odbędzie się impreza, która od wielu lat przyciąga tłumy.

Sprawdź, jakich wystawców będzie można zobaczyć na wystawie AGRO Nawojowa 2022. Kliknij TUTAJ.

AGRO wystawa i dożynki powiatowe już w ten weekend

Tegoroczna wystawa rolnicza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu odbędzie się tradycyjnie w Nawojowej. W sobotę i niedzielę, 3 i 4 września, szykuje się masa atrakcji dla odwiedzających.

- To będzie naprawdę duże wydarzenie – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Mamy wielu partnerów, wiele firm i przedsiębiorców, którzy współpracują z nami od lat. Dobrze wiedzą, że zaprezentowanie się podczas wystawy w Nawojowej przynosi same korzyści. Tym bardziej, że przez dwa dni trwania imprezy, do Nawojowej przyjeżdżają mieszkańcy całej Małopolski. Już dziś zapraszam do udziału w AGRO Nawojowa w pierwszy weekend września! Tutaj po prostu trzeba być.

Wystawa rolnicza połączona będzie z Dożynkami Powiatowymi. Wydarzenie to będzie podziękowaniem za tegoroczne plony i pokazaniem codziennej pracy sądeckich rolników, sadowników i hodowców. - Obecna wieś to nowoczesne metody produkcji i nowoczesny sprzęt, zadbane gospodarstwa i dopłaty na rozwój gospodarstw – komentuje Kwiatkowski.

Program wystawy AGRO Nawojowa 2022

W Nawojowej nie zabraknie występów zespołów regionalnych oraz licznych pokazów. Szczegóły można znaleźć w programie wystawy.

Otwarcie wystawy AGRO Nawojowa zaplanowano na godzinę 9:00 w sobotę, 3 września. Pierwsi na scenie zaprezentują się Piecuchy z Nawojowej. O 11:00 nastąpi oficjalne otwarcie wystawy z występem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej i wystąpieniami gospodarzy oraz zaproszonych gości.

W sobotę na scenie AGRO Nawojowej zaprezentuje się zespół Dolina Słomki z gminy Łukowica (powiat limanowski), Beskidy z Gorlic, Górale Łąccy, Jaczowioki oraz Grupa Regionalna Michalczowa. Wydarzeniu towarzyszyć będą mistrzostwa w strzyżeniu owiec metodą tradycyjną. Tego nie można przegapić!

Niedzielne atrakcje startują od godziny 9:00. Z rana usłyszymy Zespół Pieśni i Tańca Niskowioki oraz miejscowych Nawojowiaków. O godzinie 11:00 rozpocznie się uroczysta polowa msza święta dziękczynna.

Jak na dożynki przystało, w samo południe zobaczymy ceremoniał obrzędowy. Starości dożynkowi przekażą tradycyjny chleb, wręczone zostaną również symboliczne kosze dożynkowe. O 14:00 sceną zawładną Piątkowioki.

Na godzinę 15:00 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród. Dowiemy się, która potrwa przygotowana przez koła gospodyń wiejskich była najsmaczniejsza, kto zrobił najpiękniejszy wieniec dożynkowy i na czyim stoisku można znaleźć najładniejszą ekspozycję wystawową.

Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie zespół Lachersi. Swój koncert rozpoczną o 16:00. Godzinę później zakończymy drugi dzień wystawy.

Podczas trwania wystawy AGRO Nawojowa goście będą mogli zwiedzać liczne stoiska wystawców. Nie można ominąć pokazów zwierząt oraz wystawy nowoczesnego sprzętu rolniczego. Koniecznie trzeba również spróbować regionalnych potraw przy stoiskach gastronomicznych. Dla najmłodszych gości wystawy rolniczej przygotowano specjalną strefę z atrakcjami.

AGRO Nawojowa 2022 - organizatorzy 

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Nowosądecki wraz z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej w Nawojowej i Stowarzyszeniem Nowa Inicjatywa.

Współorganizatorami imprezy są miasta i gminy Sądecczyzny oraz: Małopolska Izba Rolnicza, Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa oddział Kraków oraz Lasy Państwowe – dyrekcja w Krakowie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a także Fundacja Sądecka.

Patronat nad wystawą objął Henryk Kowalczyk - wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita. ([email protected], fot ilustracyjne JM)Dziękujemy za przesłanie błędu