Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
20/07/2022 - 12:00

Do łask wracają stare odmiany jabłoni. Można na nie zapolować w Nawojowej

Kosztele, antonówki, malinówki… nie sposób trafić w markecie czy nawet targowisku na te stare odmiany jabłek. Kto tęskni za ich niepowtarzalnym smakiem i ma żyłkę do ogrodnictwa, może spróbować znaleźć sadzonki takich owocowych drzewek na targach w Nawojowej.

Do wyboru, do koloru.. drzewa i krzewy ozdobne, z taką ofertą do Nawojowej wybierają się Maria i Jakub Lisakowie, którzy prowadzą rodzinne gospodarstwo szkółkarskie w Żerkowicach.

To ich specjalność, co w połączeniu z pasją i doświadczeniem daje znakomite rezultaty. –Mamy sadzonki wysokiej jakości, pod stałym nadzorem Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa – zapewniają  właściciele gospodarstwa.

czytaj też Sprzedaje im się to zawsze na pniu, na targach w Nawojowej [ZDJĘCIA]

Czytaj też Tłumy najadą Nawojową? Nawet... gaz będzie tam można kupić 

Prowadzona przez Lisaków szkółka jest wyjątkowa pod jeszcze jednym względem, ponieważ można tam trafić na stare odmiany owocowych drzewek. Ci którzy tęsknią za smakami dzieciństwa, na przykład za słodkimi i soczystymi  kosztelami i malinówkami, kwaskowatymi  antonówkami czy  renetami, na targach AGRO Nawojowa  będą mogli sprawdzić czy  takie sadzonki są do kupienia. ([email protected]) fot.jm   
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu