Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
19/03/2024 - 08:30

Piwniczna-Zdrój: szef rady, Mariusz Lis ubiega się o fotel burmistrza. Wcześniej był jego zastępcą

Kolejnym kandydatem na burmistrza Piwnicznej-Zdroju jest obecny szef piwniczańskiej rady i zastępca burmistrza za kadencji Zbigniewa Janeczka, Mariusz Lis.

Dariusz Chorużyk o Piwnicznej-Zdroju: czy miasto zmierza w dobrym kierunku

Mariusz Lis obecnie jest przewodniczącym rady, formalnie zasiada w komisji budżetowej choć jako szef rady uczestniczy w większości posiedzeń również innych komisji. Pracuje jako nauczyciel, przed powołaniem na stanowisko zastępcy burmistrza Zbigniewa Janeczka prowadził własny biznes związany z branżą turystyczną. Ma 51 lat i mieszka w Zubrzyku. W wyborach o stanowisko burmistrza kandyduje z KWW Mariusza Lisa.

Jakie są trzy priorytety jego programu wyborczego? 

Kto chce być radnym w Piwnicznej-Zdroju? Lista kandydatów jest naprawdę imponująca

- Najważniejsze jest zwiększenie skali przygotowanych inwestycji między innymi w branży drogowej a także budowa żłobka. W latach 2018 -24 nasza gmina skorzystała z niespełna 30 procent dotacji w porównaniu do sąsiednich gmin naszego powiatu. Przyczyną jest brak przygotowanych dokumentacji, w tym projektów, oraz środków finansowych na wkład własny - mówi na wstępie kandydat.

Lis zwraca też uwagę na konieczność zmiany struktury pracy urzędu Miasta i Gminy w Piwnicznej Zdroju a przede wszystkim trzeba według niego powołać referat inwestycji.

Piwniczna-Zdrój znów będzie gościć Festiwal Biegowy

A, że Piwniczna-Zdrój turystyką i rekreacją stoi i jednocześnie powinna kłaść nacisk na inwestowanie w swoją młodzież, Mariusz List stawia na przystosowanie basenów na Radwanowie do użytku całorocznego. - Tak, aby dzieci z naszej gminy mogły uczyć się pływania w ramach zajęć. Trzeba też zadbać o optymalne zagospodarowanie już istniejącej bazy turystycznej. ([email protected] Fot.: archiwum) (c) Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu