Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
29/04/2024 - 14:05

Lewica rusza do Parlamentu Europejskiego. Zobacz kandydatów z naszego okręgu

Pora na kampanię wyborczą do europarlamentu. Na dobry wynik i wprowadzenie swoich przedstawicieli liczy Lewica. Za nami już konwencja partii. Kto kandyduje z jej szeregów w naszym okręgu?

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

Czas na wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy do urn udadzą się już 9 czerwca. Łącznie z naszego kraju wybranych zostanie 53 europosłów. Przed nami kolejny gorący okres kampanii wyborczej.

Nasz okręg składa się z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Swoją listę wyborczą oficjalnie zaprezentowała już Koalicja Obywatelska. Znalazła się na niej m.in. wiceprezydent Nowego Sącza - Magdalena Majka. Całość znajdziecie TUTAJ. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość postawiło chociażby na Arkadiusza Mularczyka, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Lewica w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Kogo wystawiła Lewica? Listy dla każdego z okręgów zaprezentował portal “Business Insider”. W naszym przypadku na pierwszym miejscu znajduje się Andrzej Szejna. 51-latek to obecny wiceminister spraw zagranicznych. W przeszłości przez jedną kadencję zasiadał już w europarlamencie.

Łącznie w okręgu małopolsko-świętokrzyskim mamy wśród kandydatów Lewicy 5 kobiet i 5 mężczyzn. Czy ktoś z nich uzyska mandat? Dowiemy się za nieco ponad miesiąc. ([email protected], fot.: Klub Lewicy, Public domain via Wikimedia Commons - zdjęcie ilustracyjne, źródło: Business Insider)

Pełną listę Lewicy w naszym okręgu znajdziecie na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu