Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
26/04/2024 - 17:55

Posłanka Urszula Nowogórska chce być europosłanką. Startuje w czerwcowych wyborach

Posłanka Urszula Nowogórska, wybrana siedem miesięcy temu do Sejmu, będzie startowała w czerwcowych wyborach do europarlamentu. Decyzję podjęła dziś, po rozmowie z szefem PSL, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

- Nie planowałam staru w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Decyzję podjełam po rozmowie z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, który zaproponował mi start i tę propozycję uzasadnił - mówi Urszula Nowogórska, gdy pytamy czy pracę w Sejmie planowała na tak krótko. - Bardzo szanuję decyzje wyborców, stanie się tak, jak oni postanowią - dodaje.

Posłanka zajmie drugie miejsce na koalicyjnej liście Trzeciej Drogi, która zarejestrowana zostanie w poniedziałek. Jedynką ma być dotychczasowy europoseł, Adam Jarubas. Jeśli Urszula Nowogórska zostanie wybrana do europarlamentu, jej miejsce przy Wiejskiej mogłoby przypaść kandydującemu w ubiegłym roku do Sejmu Marcinowi Ratułowskiemu, dopiero co wybranemu (w drugiej turze) burmistrzowi Czarnego Dunajca. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu