Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
05/04/2024 - 16:20

Kto zostanie prezydentem Nowego Sącza? Tak głosowali mieszkańcy w naszej sondzie

Kończy się kampania przed wyborami samorządowymi. Kto zyskał największą sympatię sądeczan? Wkrótce się okaże. Spójrzcie jak głosowali mieszkańcy w naszych sondach.

Kto zaprezentował się najlepiej podczas debaty "Sądeczanina"?

Kampania wyborcza dobiega końca. To już jej ostatnie godziny. W nocy z piątku na sobotę rozpoczyna się cisza wyborcza. Do urn udamy się w niedzielę (7 kwietnia). Głosowanie potrwa do godziny 21. Następnie czeka nas wielkie oczekiwanie na wyniki.

W Nowym Sączu o prezydenturę walczy piątka kandydatów - Iwona Mularczyk, Małgorzata Belska, Ryszard Nowak, Ryszard Wilk i Ludomir Handzel. We wtorek czwórka wzięła udział w debacie wyborczej “Sądeczanina” (Ryszarda Wilka zatrzymały obowiązki poselskie).

Kilka dni temu zapytaliśmy naszych czytelników, kto ich zdaniem zaprezentował się najlepiej podczas debaty. Najwięcej głosujących stwierdziło, że Ludomir Handzel (43 proc.), drugie miejsce zajął Ryszard Nowak (36 proc.), trzecie Małgorzata Belska (12 proc.), a czwarte Iwona Mularczyk (9 proc.).

Kto powinien zostać prezydentem Nowego Sącza?

Kilka tygodni temu opublikowaliśmy również sondę, w której zapytaliśmy mieszkańców, kto powinien zostać prezydentem Nowego Sącza. Łącznie zagłosowało prawie 8 tysięcy osób. Jak wyglądają wyniki?

Według stanu na piątkowe popołudnie najwięcej osób poparło Małgorzatę Belską (41 proc.) oraz Ryszarda Nowaka (31 proc.). Gdyby takim wynikiem zakończyło się również niedzielne głosowanie, to właśnie ta dwójka znalazłaby się w drugiej turze.

Na trzecim miejscu jest Ludomir Handzel (17 proc.). Kolejne pozycje zajęli Ryszard Wilk (8 proc) i Iwona Mularczyk (3 proc). Jaki będzie rezultat wyborów? Przekonamy się już niebawem. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, Iga Michalec)Dziękujemy za przesłanie błędu