Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
02/04/2024 - 14:20

Tysiąc nowych mieszkań w Nowym Sączu w ciągu pięciu lat. Ambitne plany miasta [WIZUALIZACJE]

Tysiąc dodatkowych mieszkań w Nowym Sączu w przyszłej kadencji zamierza wybudować spółka Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Plany są bardzo ambitne. Lokalizacje, w których będą stawiane nowoczesne apartamentowce zostały już wybrane.

Czytaj także: Dopłaty do czynszów za mieszkania budowane w Nowym Sączu. Czy to możliwe?

Spółka STBS jeszcze przed końcem tej kadencji chce rozpocząć kolejne mieszkaniowe inwestycje – segment B, C i D, które zostaną wybudowane nieopodal zakończonego właśnie apartamentowca - A przy ul. Czecha.

- W ubiegłym tygodniu uzyskaliśmy decyzję kredytową na budowę segmentu B, C i Z (świetlica – przyp. red.) – mówi Jacek Żelasko, prezes spółki STBS. – W tym tygodniu będziemy składać dokumenty o kolejne źródła dofinansowania na segment D. Chodzi o to, by do momentu wyłonienia w przetargach wykonawców tych inwestycji, mieć już ich kompletne finansowanie.

Spółka STBS posiada już pozwolenie na budowę segmentów B, C i D oraz na „Zakole Dunajca”.

- Gdy przychodziłem do tej spółki nie było żadnych działek na inwestycje, nie było żadnych pozwoleń – dodaje prezes Żelasko. – Na koniec tej kadencji mamy oddane 53 mieszkania, mamy prawomocne pozwolenie na budowę na kolejne trzy inwestycje czyli na budowę ponad 170 mieszkań. Posiadamy też finansowanie. W pierwszym półroczu chcemy zacząć budowę. Do końca tego roku chcemy także rozpocząć budowę kolejnych około 120 mieszkań. W tym tygodniu będziemy jeszcze składali dokumenty na dofinansowanie dwóch inwestycji na kilkadziesiąt milionów złotych. Są to środki, które nie pochodzą z budżetu miasta tylko, ale z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Czytaj także: Tłumy wiernych na wyjątkowej Drodze Krzyżowej Piątkowa – Boguszowa [ZDJĘCIA]

Co spółka STBS zamierza wybudować w przyszłej kadencji?

Jak zaznaczył prezes Żelasko, będzie to czternaście inwestycji, które mają być wybudowane w ciągu kolejnych pięciu lat. To ponad 1000 mieszkań.

Segment B, C i Z

Budynki będą stawiane na sąsiadujących z segmentem A (przy ul. Czecha) działkach. Jak zapowiada szef STBS będą to mieszkania jeszcze nowocześniejsze od tych, które już za chwilę będą oddawane do użytku w segmencie A. Będą zasilane hybrydowo: pompami ciepła oraz ciepłem z miejskiej spółki MPEC.

- Będą to mieszkania bez kaloryferów, ale z ogrzewaniem płaszczyznowym, które latem pozwoli również chłodzić te mieszkania – mówi szef spółki STBS. – Dzięki zainstalowanym pomom ciepła, fotowoltaice i odnawialnym źródłom energii, będą to bardzo oszczędne mieszkania. Dlatego też otrzymaliśmy dodatkowe dofinansowanie ze środków KPO na podwyższenie standardów energetycznych tych mieszkań.

Czytaj także: Mateusz Ziółko w sądeckim ratuszu. Muzyczna uczta i owacja na stojąco [ZDJĘCIA]

Przy tych apartamentowcach zostanie wybudowany plac zabaw oraz tężnia solankowa dla mieszkańców osiedla.

Czytaj dalej - TUTAJ

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu