Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
15/05/2024 - 12:40

Wójt gminy Grybów oświadczył ile zarabia. Sprawdzamy, jak wygląda majątek Jacka Migacza

Ile zarabiają rządzący gminami Sądecczyzny? Szczegóły możemy poznać dzięki oświadczeniom majątkowym. Dokument za poprzedni rok złożył już wójt Grybowa - Jacek Migacz. Czego się z niego dowiadujemy?

Oświadczenie majątkowe Jacka Migacza

Składanie oświadczeń majątkowych to obowiązek każdego samorządowca. Robią to na rozpoczęcie i zakończenie kadencji, jak i każdego roku, w którym sprawują swoją funkcję. Oświadczenie za 2023 rok złożył już wójt Grybowa - Jacek Migacz.

Jego zasoby pieniężne na koniec roku wynosiły 78 tysięcy złotych (małżeńska wspólność majątkowa). Dom wójta ma 185 metrów kwadratowych i jest warty 350 tysięcy złotych (współwłasność). Ma także gospodarstwo rolne o powierzchni 1,50 ha i wartości 51 tysięcy zł (współwłasność małżeńska). Z tego tytułu osiągnął 2337,66 zł dochodu.

Oprócz tego, wójt ma budynek garażowo-gospodarczy (powierzchnia 48 metrów kwadratowych, wartość 80 tysięcy, współwłasność małżeńska) oraz działkę pod domem z budynkiem garażowo-gospodarczym (22 ary, wartość 55 tysięcy zł, własność odrębna). 

Zarobki wójta gminy Grybów

Jak wyglądają zarobki? Na podstawie umowy o pracę wójt zarobił w 2023 roku ponad 171,5 tys. zł. Dodajmy, że rok wcześniej jego zarobki wyniosły nieco mniej, bo prawie 164 tysiące złotych. 

Do tego dochodzi 36 tysięcy złotych ze świadczenia „500+”. Dochody stanowią małżeńską wspólność majątkową. Przychody zwolnione od podatku to natomiast ponad 85,5 tys. zł. Z kolei z oświadczenia na dwa miesiące przed końcem kadencji możemy się dowiedzieć, że w tym roku zarobił już blisko 52 tys. zł (pensja za styczeń, luty oraz trzynastka).

Jacek Migacz ma dwa samochody - Opla Zafirę (2014 rocznik) i Volkswagena Sharana (2017). Są własnością odrębną. ([email protected], fot.: UG Grybów)







Dziękujemy za przesłanie błędu