Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
15/05/2024 - 12:15

Chcieli zwolnić radnego Artura Czerneckiego z sądeckiego MORD-u. Koledzy z nowego klubu go obronili

Rada Miasta Nowego Sącza nie wyraziła zgody na rozwiązanie przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu umowy o pracę z Arturem Czerneckim, zastępcą dyrektora tej placówki i jednocześnie radnym (poprzednio PiS, a w obecnej kadencji Koalicji Nowosądeckiej Ludomira Handzla) i wiceprzewodniczącym Rady Miasta Nowego Sącza.

Wniosek o zgodę na rozwiązanie umowy o pracę z radnym Arturem Czerneckim skierował do Rady Miasta Nowego Sącza Marek Pławiak, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Wniosek w tej sprawie wpłynął do Urzędu Miasta w Nowym Sączu 8 maja.

Dlaczego taki wniosek rozpatrywała Rada Miasta?

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, który jest pracodawcą Artura Czerneckiego musiał zapytać o zgodę na rozwiązanie z nim umowy o pracę, bo Czernecki wykonuje mandat radnego. Jak się dowiedział „Sądeczanin” podstawą rozwiązania stosunku pracy z radnym Arturem Czerneckim miały być zdarzenia niezwiązane z wykonywaniem przez niego wspomnianego mandatu. Obecnie wiceprzewodniczący Rady Miasta przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Przypomnijmy, że radny Artur Czernecki pracuje w MORD w Nowym Sączu od 2019 roku i od tego czasu piastuje funkcję zastępcy dyrektora w tej placówce. W 2019 roku Artur Czernecki był radnym PiS. Umowa o pracę została z nim zawarta na czas nieokreślony.

Podczas wczorajszej sesji został do porządku obrad wprowadzony projekt uchwały w sprawie niewyrażenia zgody o rozwiązanie stosunku pracy z radnym miasta Nowego Sącza.

Jeszcze przed głosowaniem, radny Leszek Gieniec, zwrócił się z apelem do koleżanek i kolegów radnych, aby nie zgodzili się na rozwiązanie umowy o pracy z tym radnym. Apelował, by rada była w tej kwestii jednomyślna. Według niego ten wniosek ma kontekst polityczny.

Po przeprowadzonym głosowaniu wszystko było jasne. Rada Miasta Nowego Sącza nie zgodziła się na rozwiązanie umowy o pracę z radnym Arturem Czerneckim. Dwunastu radnych nie zgodziło się na to, by został zwolniony. Tak uczynili radni dwóch klubów: Koalicja Nowosądecka Ludomira Handzla, którego członkiem jest radny Czernecki oraz Koalicja Obywatelska.

Dziesięciu radnych PiS nie wzięło udziału w głosowaniu nad tą kwestią. Byli obecni, ale nie głosowali.

Próbowaliśmy się skontaktować w tej sprawie z radnym Arturem Czerneckim. Niestety nie udało się z nim porozmawiać. O tę sprawę zapytaliśmy również Marka Pławiaka, dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

- Nie komentuję tej sprawy – skwitował krótko „Sądeczaninowi” dyrektor Pławiak.

Jak się udało nam nieoficjalnie dowiedzieć zarzuty, jakie miały zostać wysunięte wobec radnego Artura Czerneckiego to m.in.: niestosowanie się do poleceń pracodawcy, naruszenie dyscypliny pracy, lekceważące podejście do wykonywanej pracy.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu