Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
04/04/2024 - 15:40

Dopłaty do czynszów za mieszkania budowane w Nowym Sączu. Czy to możliwe?

W Nowym Sączu jest duże zapotrzebowanie na tanie mieszkania, w tym mieszkania na wynajem. Miasto może skorzystać z rządowego programu i w ciągu 15 lat pozyskać nawet do 100 milionów złotych na dopłaty do czynszu dla przyszłych najemców. Rada Miasta Nowego Sącza wyraziła dzisiaj na to zgodę.

Możliwość skorzystania z dopłat do czynszu przez 15 lat umożliwi przyszłym najemcom znaczne obniżenie faktycznych opłat za mieszkanie.

Czytaj także: Tysiąc nowych mieszkań w Nowym Sączu w ciągu pięciu lat. Ambitne plany miasta [WIZUALIZACJE]

Środki, o które miasto zamierza się starać pochodzą z budżetu państwa. Są dystrybułowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

- Można otrzymać dopłatę do czynszu w wysokości ośmiu złotych trzydziestu groszy do metra kw. w budynkach wielorodzinnych, budowanych przez miasto Nowy Sącz – mówi prezydent Ludomir Handzel. – Ten projekt bardzo dobrze wpisuje się w mój program budowy 1000 mieszkań dla nowosądeczan. Średnia dopłata do mieszkania o powierzchni 60 m.kw. wynosiłaby 498 złotych. I taka dopłata obowiązywałaby przez 15 lat – od momentu postawienia budynku wielorodzinnego.

Kto może liczyć na dopłaty do czynszu?

Czytaj także: Tłumy wiernych na wyjątkowej Drodze Krzyżowej Piątkowa – Boguszowa [ZDJĘCIA]

Osoby, które będą pozyskiwały nowe mieszkania z zasobów, które miasto zamierza wybudować przez kolejną samorządową kadencję. Przypomnijmy, że miasto chce wybudować w ciągu kilku następnych lat ponad tysiąc mieszkań w różnych punktach Nowego Sącza.

Dzisiaj Rada Miasta Nowego Sącza podjęła uchwałę, która obecnemu prezydentowi miasta Ludomirowi Handzowi otwiera drogę do starania się o tak duże środki. Uchwałą ta reguluje zasady przyznawania dopłat do czynszu. Po uprawomocnieniu się tej uchwały, prezydent złoży wniosek o przyznanie Nowemu Sączowi pierwszych środków

Czytaj także: Trzydzieści cztery lata pracy samorządowej. Radny Leszek Zegzda uhonorowany Denarem św. Małgorzaty [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Sięgamy po wszystkie możliwe środki pozabudżetowe, które albo rozwijają miasto albo mają pomóc jego mieszkańcom – dodaje prezydent Handzel. – Standard budynków wielorodzinnych, które powstaną w Nowym Sączu w następnych latach będzie bardzo wysoki. Mam nadzieję, że dzięki tym dopłatom mieszkania będą tanie w utrzymaniu i staną się między innymi tym bodźcem, dzięki któremu ludzie, zwłaszcza młodzi, którzy wyjechali z Nowego Sącza zaczną do niego wracać. Mam nadzieję, że będą znowu wybierali Nowy Sącz, jako miejsce zamieszkania.

Kto będzie w tym programie preferowany?

Chociażby studenci, młode rodziny z dziećmi.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu