Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
18/09/2023 - 11:55

Stary Sącz: na nowym cmentarzu też kradną. Co z tym monitoringiem?

Wracamy do tematu kradzieży na starosądeckich nekropoliach. Okazuje się, że do takich skandalicznych incydentów dochodzi również na nowym cmentarzu. Co z tym monitoringiem?

Stary Sącz: na nowym cmentarzu też kradną. Co z tym monitoringiem?

Pierwszy raz o tym problemie pisaliśmy w lipcu w publikacji  Stary Sącz: monitoring na cmentarzu? To ma być bat na „hieny”

Wtedy wiceprzewodniczący rady i zarazem szef zarządu osiedla Śródmieście Sławomir Szczepaniak wyjaśniał, że po monitach ze strony mieszkańców na biurko burmistrza trafił wniosek o montaż na starym cmentarzu w Starym Sączu monitoringu. Była też sugestia, by kamera pojawiła się w okolicy kościółka, kaplicy świętego Rocha – wyjaśnia radny. Wtedy władze gminy warunkowały przedsięwzięcie możliwościami technicznymi – taka kamera wymaga dobrego Internetu – i dalej możliwościami finansowymi. 

Szok! W stawach w Starym Sączu żyją meduzy! Zobaczcie ten film

Dziś temat wraca, ale już w odniesieniu do innej starosądeckiej nekropoli. - Jako parafianka chce zgłosić, iż na nowym cmentarzu, a w przypadku grobowca rodzinnego, w którym spoczywa moja Mama i Siostra ciągle dochodzi do kradzieży. Hieny kradną nam żywe kwiaty, lampy solarne i lampiony. W tym roku miało to miejsce kilkukrotnie. Chcemy dbać o miejsce spoczynku bliskich, ale nie wiemy co robić, gdyż zakupione rzeczy giną. Prosimy o pomoc - napisała do nas Paulina Kostrzewa.

Sygnał przekazaliśmy z miejsca do Szczepaniaka. Ten zastrzegł jednak na wstępie, że do tej pory była mowa o monitoringu na starym cmentarzu. – Jeśli jednak do kradzieży dochodzi też na nowym cmentarzu, to proszę mieszkańców, by takie przypadki od razu mi, jako przewodniczącemu osiedla czy członkom zarządu zgłaszali. Będziemy mieli wtedy twardy argument, by wystąpić do władz gminy o zabezpieczenie pieniędzy na monitoring na nowym cmentarzu już w przyszłorocznym budżecie – apeluje radny. O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu