Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
15/09/2023 - 14:15

Szok! W stawach w Starym Sączu żyją meduzy! Zobaczcie ten film

Słodkowodne stawy i meduza? To połączenie wydaje się po prostu niemożliwe. A jednak! Nasi Czytelnicy, państwo Korzeniowscy nagrali to wyjątkowe stworzenie na stawach w Starym Sączu wypoczywając tam kilka dni temu!

Gdy usłyszeliśmy: - Może to państwa zainteresuje, w stawach w Starym Sączu żyją meduzy – wydało się nam to po prostu nieprawdopodobne. Przecież meduzy żyją w morzach! Ale wystarczył rzut oka na zdjęcie i nagranie, które zrobili nasi Czytelnicy w zeszły czwartek, by rozwiać wszystkie nasze wątpliwości.

- Tata myślał, że ma halucynacje. Od razu mnie zawołał: Anielka chodź, tutaj meduza pływa? A ja na to: tak, to meduza – śmieje się córka pana Konrada Korzeniowskiego. Jego żona, Agnieszka z miejsca zajrzała do Internetu i jest przekonana, że mamy do czynienia z meduzą o nazwie Hederyka Rydera. Kiedyś to stworzenie mieszkało tylko na terenie Azji, ale w ślad za migracją ludzi można ją spotkać dziś na wszystkich kontynentach za wyjątkiem Antarktydy. 

Rytro: koniec ze strachem, że woda zabierze dom! Wody Polskie ujarzmiają w końcu niebezpieczną Roztoczankę!

Jak czytamy w Wikipedii. - W Polsce forma meduzy notowana była tylko na Górnym Śląsku: w zbiorniku elektrowni Rybnik (zbiornik Grabownia) (w 2008) oraz w Jeziorze Srebrnym, spotykana również w Lubaniu na Trasie Wygasłych Wulkanów (Kamieniołomy), a także w Małopolsce, w zalewie Bagry w Krakowie (od ok. 2002 roku).

A my możemy ogłosić światu, że oficjalnie od września tego roku, owe meduzy zamieszkują też stawy w Starym Sączu. Ta wiadomość jest wyjątkowa jeszcze z innego powodu – meduzy mieszkają w czystej wodzie. Jeśli Wam też udało się im zrobić zdjęcie – przyślijcie je do nas!

([email protected] Fot. i film: Czytelnicy) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu