Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
02/04/2023 - 13:35

Ruszyła po zimie inwestycyjna ofensywa. Znamy listę sądeckich dróg do remontu

Jedne drogi już mają nowe nawierzchnię, inne już są na liście do remontu. Jezdnie w powiecie nowosądeckim modernizuje się na potęgę. Koszt zaplanowanych inwestycji, które ruszają po zimowej przerwie, to blisko 5 milionów złotych.

Kierowcy klną na czym świat stoi, bo remont remontem pogania w Nowym Sączu. Po zimowej przerwie, w powiecie, też rusza inwestycyjna ofensywa.

czytaj też Koniec tajemnicy wynagrodzenia. Pensje mają być jawne 

Gdzie rozłożyli się budowlańcy?

Fachowcy już modernizują drogę powiatową Wytrzyszczka - Tropie - Bartkowa Posadowa, gdzie  wymieniana jest cała konstrukcji jezdni, podobnie jak na trasie Żegiestów – Szczawnik – Muszyna oraz Muszyna –Złockie, gdzie remontowany jest też chodnik i  budowane jest  doświetlonego przejścia dla pieszych.  Takie same roboty trwają na  drodze powiatowej Łącko – Wola Kosnowa.  

- Łączna wartość tych robót to około 4,98 miliona złotych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Realizujemy też dwie inwestycje  w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg rozpoczęte w ubiegłym roku. To remont drogi powiatowej Nowy Sącz – Cieniawa i przebudowa drogi powiatowej Nowy Sącz – Wilczyska.

Wartość realizowanych robót w 2023 roku wynosi 1,27 mln złotych. Cała umowa opiewa  na 12,24 mln złotych. Rozpoczęta w 2022 roku inwestycja zostanie zakończona w 2025 roku.    

W przypadku drogi Nowy Sącz – Wilczyska kontynuowane są prace na odcinku Naściszowa – Librantowa związane z budową chodnika wraz z odwodnieniem. Rozpoczęto budowę kanalizacji deszczowej na odcinku drogi w Łęce. Wartość realizowanych robót w 2023 r. wynosi 5,89 mln zł, cała umowa jest realizowana w okresie trzech lat to 24,99 mln zł.

czytaj też Ten superprzekręt jest teraz na topie? Czyszczą bankowe konta, kradną dane i zaciągają kredyty 

czytaj dalej na następnej stronie

Dziękujemy za przesłanie błędu