Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
01/04/2022 - 13:30

Przewodnicząca Iwona Mularczyk złożyła sprawę uchwały statutowej do prokuratury

Jak zapowiadała tak zrobiła. Przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk złożyła w Prokuraturze Okręgowej w Nowym Sączu wniosek o zbadanie zgodności zapisów, które niedawno zostały umieszczone w uchwale statutowej miasta Nowego Sącza.

Czytaj także: W prokuraturze jest zawiadomienie przeciwko przewodniczącej Iwonie Mularczyk

Przypomnijmy, że sądeccy radni przegłosowali zmiany w Statucie Miasta Nowego Sącza w połowie lutego. Grupa radnych PiS zwróciła się jednak z prośbą do wojewody małopolskiego, aby ten zbadał legalność podjętej uchwały i objął ją postępowaniem nadzorczym.

Jak już informowaliśmy, takie postępowanie nadzorcze przeprowadził Wydział Prawny i Nadzoru Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Prawnicy z biura prawnego wojewody nie znaleźli żadnych podstaw do „wydania nadzorczego”.

Uchwała wprowadzająca zmiany w Statucie Miasta Nowego Sącza weszła w życie w początkach marca, a zmiany stały się obowiązujące.

To rozstrzygnięcie nie przekonało do końca przewodniczącej Iwony Mularczyk. Jest ona przekonana, że służby wojewody nie zapoznały się gruntownie z wnioskiem radnych PiS i zapowiedziała, że złoży sprawę do prokuratury, by ta przyjrzała się zapisom tej ustawy.

Pisaliśmy o tym – TUTAJ.

Jak zapowiedziała tak zrobiła. Przewodnicząca Mularczyk złożyła w Prokuraturze Okręgowej stosowne pismo, które sygnowała swoim nazwiskiem bo, jak mówi, ma do tego prawo, jako radna, która wcześniej podpisała się pod wnioskiem do wojewody.

Czytaj także: Krótko o postępowaniu nadzorczym wojewody, długo o odwołaniu Iwony Mularczyk

- Owszem złożyłam do prokuratury wniosek o zbadanie zgodności zapisów, które zostały umieszczone w uchwale statutowej – mówi przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza. – Chcę, aby prokuratura sprawdziła wprowadzone w niej zapisy. Moje działania są zawsze zgodne z prawem i w granicach obowiązującego prawa – dodaje.

Jak mówi również, Nowy Sącz nie jest jedyną gminą, której radni obradują zdalnie.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu