Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 lipca. Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
20/08/2018 - 14:50

Nowy Sącz tylko dla nowosądeczan? KNS co tu tylko pracują, nic z tego nie mają

Wracamy do tematu zniżek, z których mogą korzystać mieszkańcy Nowego Sącza, ale już nie ci co tu jedynie pracują i uczą się a mieszkają na terenie powiatu nowosądeckiego. Nie dla nich zniżki na basenie, nie dla nich tańsze bilety MPK. Tylko kto tak naprawdę za to odpowiada?

- Problem ten niestety nie dotyczy tylko turystów, ale również miejscowych. Moja Karta Dużej Rodziny również nie jest honorowana ponieważ mieszkam 10 km pod Nowym Sączem i jako mieszkanka powiatu, a nie miasta nie mam żadnych zniżek, pomimo ze w Nowym Sączu pracujemy, robimy zakupy, płacimy za rożne usługi , a nasze dzieci chodzą do sądeckich szkol – napisała do nas pani Teresa Ryba po przeczytaniu naszej publikacji Nowy Sącz: To żenujące! Mega zniżki na basenie, ale tylko dla wybranych rodzin?.

-To samo dotyczy zniżek na kartę na bilety miesięczne MPK . Bilet podmiejski dla mojego dziecka kosztuje 45 zł, a dla dzieci z miasta 20 zł. Czy to jest w porządku? Czy mieszkańcy powiatu są gorsi niż ci z miasta? – skarży się kobieta w dalszej części listu.

Zobacz też: Wielka niesprawiedliwość (?), czyli o darmowych przejazdach dla uczniów

Jeśli chodzi o basen, to podobnych sygnałów odebraliśmy bardzo dużo. W ślad za Bogusławem Kmakiem, wicedyrektorem MOSiR-u - tytułem komentarza – możemy jedynie poinformować wszystkich zainteresowanych użytkowników Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, że karta ta będzie honorowana na sądeckim basenie już od września.

By tak się stało MOSiR musi przygotować nowy cennik, który potem muszą zatwierdzić radni co nie zawsze jest takie oczywiste. Wystarczy przypomnieć zamieszanie, które wywołało ograniczenie ważności kart przedpłatowych do dwóch miesięcy w 2017 roku. Czy z ukłonem w stronę posiadaczy Kart Dużych Rodzin będzie podobnie?

Zobacz też: Nowy Sącz: W końcu wszystkie dzieci będą jeździć za darmo autobusami MPK

- Na 99 koma dziewięć procent wszyscy radni zagłosują za. Skoro ta ogólnopolska karta honorowana jest w całej Polsce, to dlaczego nie ma być honorowana również w Nowym Sączu – twierdzi z przekonaniem radny Mieczysław Gwiżdż, przewodniczący Komisji Sporu i Turystyki, pierwszego ogniwa, które musi przychylnie zaopiniować zmiany cennika na pływalni.

Gwiżdż nadmienia, że komisja po letniej przerwie zbiera się już na początku września i choć na dziś pod jej obrady nie trafił żaden dokument z MOSiR-u, to temat owych kart na pewno zostanie poruszony. Podobnie jak propozycja by sądeczanie, którzy ukończyli 70 lat mogli korzystać z darmowej komunikacji autobusowej.

I tak doszliśmy do tematu cen biletów w autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik