Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 26 kwietnia. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
16/08/2018 - 12:35

Nowy Sącz: To żenujące! Mega zniżki na basenie, ale tylko dla wybranych rodzin?

- Dlaczego na basenie w Nowym Sączu nie jest honorowana Karta Dużej Rodziny? Uważam, że to żenujące żeby w takim mieście nikt nie myślał o turystach – twierdzi wrocławianka, która akurat wypoczywa w gminie Łącko. Czy ma rację?

Pani Danuta przyjeżdża na Sądecczyznę co roku. Wypoczywa tu z trójką dzieci, w tym sezonie jest z nią jeszcze bratowa i jej troje dzieci. Okolice Łącka wybrały ze względu na cenę i że jest stąd blisko również w Pieniny. By urozmaicić dzieciom pobyt – za namową gospodarzy – chciały im zafundować wizytę na miejskim basenie w Nowym Sączu.

– Gospodarze nawet mi mówili, że tu są zniżki dla rodzin wielodzietnych, że wystarczy mieć tylko Kartę Dużej Rodziny. I ja i bratowa takie karty mamy. Tyle, że już na basenie okazało się, że owszem zniżki na kartę są, ale tylko dla posiadaczy miejscowej, sądeckiej karty a nie tej ogólnopolskiej. Uważam, że to żenujące. Jak Nowy Sącz chce zaistnieć na mapie turystycznej skoro miasta nie stać na taki drobny ukłon w stronę przyjezdnych rodzin? – dzieli się swoją opinią z naszą redakcją.

Zobacz też: Basen w Nowym Sączu: kto kogo nabija w butelkę i każe płacić żeby nie stracić?

Uwagi pani Doroty skonfrontowaliśmy bezpośrednio z zarządem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Okazuje się, że już tu pracują nad zmianą regulaminu.

Zastępca dyrektora Bogusław Kmak zaczyna od przypomnienia, że na pływalni MOSiR honorowana jest Nowosądecka Karta Dużej Rodziny, która upoważnia do: bezpłatnego wejścia na pierwszą godzinę od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 15, zniżkę w wysokości  50 procent ceny biletu od poniedziałku do piątku w godzinach od 15 do 21 45 na pierwszą godzinę oraz na zniżkę 50 procent ceny biletu w sobotę i niedzielę bez ograniczenia czasowego.

- Do tej pory stosowanie takich zniżek wystarczało i nie było zgłoszeń dotyczących innych kart dużej rodziny. Od września będziemy honorowali Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny i przygotujemy w związku z tym specjalną ofertę. Honorowanie Karty Dużej Rodziny nie jest obowiązkiem – nawiązuje już bezpośrednio do skargi wrocławianki.

- Przede wszystkim zapewniamy obsługę lokalnej społeczności i na przykład w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” dzieci w formie zorganizowanych grup mogą korzystać bezpłatnie z pływalni MOSiR – podkreśla Kmak na zakończenie.

ES [email protected]info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku