Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
16/05/2019 - 19:10

Nowy Sącz: oddanie schroniska dla zwierząt nawet miesiąc później

Nawet o miesiąc może wydłużyć się, niestety budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt na ul. Tłoki w Nowym Sączu. Jest to efekt zniszczeń, jakich wandal, albo wandale dokonali minionej nocy w tym budowanym obiekcie.

Do oddania tak wyczekiwanego przez sądeczan schroniska zostało kilka tygodni. Teraz wspomniana inwestycja zostanie przekazana inwestorowi nieco później, niż pierwotnie zakładano.

Przypomnijmy, że minionej nocy na terenie budowanego schroniska, doszło do aktu wandalizmu i kradzieży. Sprawca, albo sprawcy przecięli i odgięli siatkę ogrodzeniową i weszli na teren budowanego obiektu.

Czytaj także: Nowy Sącz: kto okradł i zdewastował schronisko dla psów na Tłokach? [WIDEO]

Wandal, albo wandale zniszczyli instalację elektryczną, którą w wielu miejscach dosłownie wydarli ze ściany. Uszkodzona została też m.in. konstrukcja nośna sufitu podwieszanego, ścianki działowe w budynku i ogrodzenie. Złodziej, albo złodzieje ukradli również narzędzia, które były własnością wykonawcy, a które znajdowały się na budowie. Sprawą zajmuje się sądecka policja.

- Na terenie budowanego schroniska doszło do aktu chuligańskiego - mówi Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. - Straty, które w związku z tym zdarzeniem zostały poniesione obciążają  wykonawcę, bo doszło do tego na placu budowy. Szkoda, że taka sytuacja miała miejsce, bo na pewno opóźni to troszeczkę oddanie schroniska do użytku. Planowaliśmy, że nastąpi to 31 maja, ale już wiemy, że może się to, niestety wydłużyć nawet o miesiąc.    

Wiceprezydent zaznaczył, że ma nadzieję, że wandale, którzy dokonali tych zniszczeń zostaną szybko ujęci przez policję i wymierzona zostanie im odpowiednia kara.

[email protected] fot. UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)