Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 lipca. Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
10/09/2018 - 12:35

Nowy Sącz: Miało być o bocianie, będzie o kociej masakrze w Skansenie

Jak obiecałam, tak wracam do tematu czarnego bociana, który pojawił się w piątek na budowie w Kunowie w gminie Chełmiec. I mam dwie wiadomości – dobra i złą. Bociek jest już bezpieczny, ale przez przypadek dowiedziałam się, że do miejskiego weterynarza w Nowym Sączu po raz kolejny trafił zwierzak postrzelony śrutami.

Kulisami akcji ratunkowej z czarnym bocianem dzieliliśmy się z Wami w publikacji Chełmiec - Nowy Sącz: jak ratowaliśmy czarnego bociana. Choć łatwo nie było

Wtedy stanęło na tym, że na ratunek chronionemu ptakowi wyruszyli Strażnicy Miejscy z Nowego Sącza tyle, za nim dojechali na miejsce, ptak zdążył się przenieść na inną parcelę. Dziś rano o jego los podpytałam weterynarza Mariusza Jankisza, do którego ów bociek miał trafić.

Okazuje się, że ptak akurat do doktora jechał, ale jak zapewnił Jankisz – od piątku cały czas był pod obserwacją. Dlaczego pozostawiono go na wolności? Bo specjaliści nie dostrzegli by coś bezpośrednio zagrażało jego życiu. Jednocześnie sezon na  odloty bocianów do ciepłych krajów trwa i nikt nie chciał, by nasz bohater pochopnie został pozbawiony możliwości dołączenia do towarzyszy.

Dziś rano zapadła jednak decyzja, że bocianowi jednak potrzebna jest pomoc ze strony człowieka. Z gabinetu weterynarza odbiorą go specjaliści zajmujący się bocianami z ośrodka w Miłkowie.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że podobne sytuacje nie należą do rzadkości. Nie tak dawno doktor Jankisz zajmował się bocianem ze złamanym skrzydłem. Bocian był biały i wymagał natychmiastowej pomocy. Z miejsca też było wiadomo, że będzie musiał zimować w Polsce.

Ale najbardziej zaskoczyła nas wiadomość, że do miejskiego weterynarza znów trafił zwierzak postrzelony z wiatrówki. Do incydentu doszło trzy dni temu a kociak został raniony aż ośmioma śrutami.

Zobacz też: 

Ktoś znów strzela do zwierząt, tym razem zabił psa! [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]  

Postrzelił kota, wkurzył weterynarza i będzie miał kłopoty [UWAGA! DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Ostatnio o podobnych incydentach było głośno jesienią ubiegłego roku – ktoś najpierw zranił kota w Nowym Sączu i dwa psy w okolicy Nawojowej. Jednego z czworonogów nie udało się uratować. Okazuje się, że nadal w naszym mieście nie jest bezpiecznie.

ES [email protected] Fot.: Czytelnik

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik