Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
18/10/2017 - 19:40

Ktoś znów strzela do zwierząt, tym razem zabił psa! [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Przed tygodniem już informowaliśmy, że ktoś w Nowym Sączu postrzelił kota, a dzisiaj opublikowaliśmy list od czytelniczki w tej sprawie. Ten bestialski wyczyn nie był jednostkowym przypadkiem, bo w ostatnich dniach ofiarami strzelca zostały dwa psy. Jeden z nich zginął.

- Strzeleckiej plagi w naszym mieście ciąg dalszy...Niestety na nic zdają się apele i prośby. Nasze zwierzęta są nadal narażone na psychopatycznych zwyrodnialców - poinformował nas Maciej Serwin, lekarz weterynarii o specjalizacji chirurg.

Zobacz: Postrzelił kota, wkurzył weterynarza i będzie miał kłopoty [UWAGA! DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Szczegóły wszystkich tych zbrodni są bardzo drastyczne, sytuacja robi się coraz poważniejsza.

- W poniedziałek operowaliśmy pieska Bodo z okolic Nawojowej i Żeleźnikowej Małej. Bodo został postrzelony, śrut przestrzelił płat wątroby oraz uszkodził jelito grube. Zwierzę trafiło na nasz stół operacyjny w krytycznym stanie, z rozległym zapaleniem otrzewnej, z dużym krwotokiem. Operacja trwała niemal trzy godziny. Dziś Bodo ma się już lepiej. Ale na tym nie koniec czarnej serii - wyjaśnił nam chirurg, który walczył w ostatnim czasie o życie trzech postrzelonych czworonogów.

- Dzisiaj niestety w stanie agonalnym trafił do naszej lecznicy psiak "Bobuś", postrzelony został kilkukrotnie. Śruty rozerwały mu trzustkę, śledzionę oraz jelita. Zwierzak nie miał żadnych szans na przeżycie - zrelacjonował nam Maciej Serwin.

Zobacz: Poruszający list w sprawie postrzelonego kota. Emocjonalna reakcja czytelniczki

Trzecie zwierze, postrzelone ostrym śrutem w ciągu tygodnia? To nie może być przypadek.

- Bardzo proszę o zwrócenie uwagi czytelników, bo my już nie mamy siły na dalsze apele. Być może Wasza pomoc pozwoli zmniejszyć skalę tej bezsensownej przemocy wobec zwierząt. Tylko medialne nagłośnienie problemu może zahamować okrucieństwo wobec czworonogów - podsumował weterynarz, wyraźnie zbulwersowany sytuacją.

Michał Śmierciak ([email protected]). Fot Maciej SerwinDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)