Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
14/05/2024 - 15:00

Co się tutaj wyprawia!? Korek gigant ciągnie się przez kilka ulic w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Korki to w ostatnim czasie w Nowym Sączu widok powszechny. To, co dzieje się jednak obecnie na osiedlu Wólki bije prawdziwe rekordy. Okolice skrzyżowania ulicy Jagiellońskiej z Mickiewicza są niemal zupełnie zablokowane. Wszystko widać na nagraniu:

Korki w Nowym Sączu

Katastrofa, to słowo, które najlepiej oddaje sytuację na sądeckich drogach w ostatnim czasie. Remonty, modernizacja linii kolejowej, a w konsekwencji zamknięte ulice sprawiają, że tworzą się gigantyczne korki. Momentami zatrzymuje się niemal całe miasto.

Duży problem powstał niedawno na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej z Mickiewicza. Po zamknięciu ulicy Kościuszki wyłączone zostały tutaj światła i zmieniona organizacja ruchu. Jak już jednak pisaliśmy, kierowcy nagminnie łamali nakaz jazdy w prawo. Miejski Zarząd Dróg podjął więc decyzję o ponownym włączeniu sygnalizacji i likwidacji nakazu.

Armagedon na skrzyżowaniu Mickiewicza z Jagiellońska

Teraz wyjazd z Wólek stanowi jednak nie lada wyzwanie. Korki na ulicy Mickiewicza oraz bocznych drogach są gigantyczne. Niewiele lepiej jest również na Jagiellońskiej. Najgorzej jest oczywiście w godzinach szczytu, jednak zator widać przez cały dzień.

Sytuacji nie poprawia również bardzo krótki czas świecenia zielonego światła. Dodatkowo, wszystko komplikuje też zamknięcie części ulicy Barbackiego. Wszędzie widać jedynie auto za autem. Cierpliwość kierowców jest kolejny raz wystawiona na ogromną próbę.

Nagranie olbrzymich korków możecie zobaczyć w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Rafał Gajewski, wideo: Rafał Gajewski)

Ogromny korek na osiedlu Wólki
Korki to w ostatnim czasie w Nowym Sączu widok powszechny. To, co dzieje się jednak obecnie na osiedlu Wólki bije prawdziwe rekordy.


Dziękujemy za przesłanie błędu