Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
05/05/2020 - 11:05

Fałszywe SMS z wezwaniem do zapłaty. Gazowa spółka ostrzega sądeczan

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo po raz kolejny ostrzega mieszkańców naszego regionu przed niebezpiecznymi i fałszywymi wiadomościami SMS, które wysyłane są przez oszustów w celu wyłudzenia pieniędzy.

To nie pierwsza taka sytuacja. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że od jakiegoś czasu oszuści podszywają się pod wizerunek Grupy PGNiG, sugerując potrzebę uregulowania rzekomych należności.

Problem dotknął także mieszkańców naszego regionu. Kwoty wskazywane w podejrzanych wiadomościach SMS nie są wysokie – oscylują wokół kilkunastu złotych. Przykładowa treść fałszywej wiadomości brzmi tak:

PGNiG: Informujemy, że w związku z zadłużeniem na kwotę 12,45 zł na najbliższy dzień roboczy zleciliśmy odłączenie gazu. Prosimy o natychmiastowe uregulowanie należności, korzystając z odnośnika poniżej (…)

Zobacz także: Dziecko wcale nie potrzebuje krwi! Fałszywy łańcuszek to działanie oszustów

Co robić? Jeśli otrzymałeś takiego SMS-a, nie odpisuj. Wiadomość należy potraktować jako spam i oszustwo. Jak informuje Rafał Pazura, rzecznik prasowy PGNiG Obrót Detaliczny, spółka podjęła już działania mające na celu uniemożliwienie dalszego wprowadzania mieszkańców w błąd za pomocą rozsyłanej korespondencji.

Co więcej, PGNiG wstrzymało procedurę powiadamiania użytkowników o zaległościach przez SMS, przynajmniej do czasu wyjaśnienia całej sprawy. To oznacza, że wszelkie wiadomości dotyczące windykacji przesłane na telefon komórkowy pochodzą od oszustów i nie należy na nie odpowiadać. 

[email protected], fot. Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu