Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
13/05/2024 - 20:40

Chełmiec: aż 5 linii MPK rusza już od jutra. To milowy krok do normalności, zobaczcie rozkład

Stało się. Rada gminy Chełmiec dała dziś na sesji zielone światło w sprawie porozumienia z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym. A my przedstawiamy Wam rozkład aż 5 linii autobusów MPK, które już od jutra, czyli od 14 maja będą w końcu obsługiwać ten samorząd.

Już od nadchodzącego wtorku gminę Chełmiec obsługiwać będą linie: 19, 33, 34, 39 i 42.

Jak to będzie wyglądało w praktyce? Jak przewoźnik informuje w oficjalnym komunikacie: - Linie nr 19, 33, 34, 39 – zostają wprowadzone dodatkowe przystanki na trasie przejazdu: Mała Wieś, Świniarsko, Świniarsko I oraz Chełmiec Starowiejska I, Chełmiec Starowiejska II.

A na linii 42 wprowadzony dodatkowy przystanek na trasie przejazdu: Chełmiec ul. Limanowska. 

Sesja w Chełmcu LIVE: wójt obniża sobie pensję, MPK wkracza i zmieni się skarbnik

Co bardzo ważne – dzięki tym liniom mieszkańcy gminy Chełmiec dojadą nie tylko do Nowego Sącza, ale również do gmin Stary Sącz, Podegrodzie czy Łącko!

Jak informuje przewodniczący rady gminy Chełmiec Jakub Ledniowski: - Decyzja rady była jednogłośna. Po 17 latach autobusy sądeckiego MPK wracają na ulice gminy Chełmiec. To przede wszystkim sukces mieszkańców, którzy poprzez swój wybór zdecydowali o zmianach. Cieszę się, że zmiany poparła cała RG. Dziękuję wszystkim na czele z wójtem Stanisławem Kuzakiem, który szybko podjął rozmowy i dzięki temu autobusy, które w tej chwili przejeżdżają przez teren gminy otworzą swoje drzwi. To milowy krok do normalności.

Szczegółowe rozkłady jazdy do pobrania w naszej galerii. ([email protected] Fot.: MPK/rozkład jazdy MPK) © Materiał chroniony prawem autorskim

Chełmiec: aż 5 linii MPK działa już od jutra! Zobacz rozkład jazdy autobusów
Stało się. Rada gminy Chełmiec dała dziś na sesji zielone światło w sprawie porozumienia z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym. A my przedstawiamy Wam rozkład aż 5 linii autobusów MPK, które już od jutra, czyli od 14 maja będą w końcu obsługiwać ten samorząd


Dziękujemy za przesłanie błędu