Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
10/07/2019 - 14:20

Nowy Sącz: rynek do remontu od jutra. No i teraz się zacznie [FILM, ZDJĘCIA]

Jutro zaczyna się długo wyczekiwany remont nawierzchni ulic na rynku w Nowym Sączu. Potrwa do końca listopada i pochłonie ponad 3,5 mln złotych. Kierowcy muszą się pogodzić z tym, że przez ten czas będą występowały utrudnienia w ruchu.

Kostka brukowa na ulicach sądeckiego rynku sypie się już od dawna. To dla mieszkańców Nowego Sącza nie jest nic nowego, ani zaskakującego. Granitowa kostka w wielu miejscach - to tu, to tam jest obluzowana, a w niektórych po prostu wypada. Ile razy uzupełniano ubytki i ile pieniędzy wydano na te doraźne remonty nawierzchni? Nikt tego już nie liczy.

Do tej pory na sądeckim rynku prowadzone były jedynie doraźne remonty. Na wykonanie kapitalnego ciągle brakowało pieniędzy.

Wreszcie w budżecie miasta się one znalazły, aby wykonać tę inwestycję.

Jutro (11 lipca) remont się właśnie zaczyna. Modernizowana będzie nawierzchnia ulic w rynku, wraz z remontem odcinka nawierzchni ulicy Kazimierza Wielkiego.

W I etapie przebudowany zostanie odcinek jezdni w ciągu od ul. Lwowskiej do ul. Piotra Skargi. Odcinek ten będzie wyłączony z ruchu kołowego. Wjazd i wyjazd do Rynku z ul. Lwowskiej będzie możliwy przez przewężenie jezdni - ruch kierowany będzie sygnalizacją świetlną.

Po pozostałych jezdniach Rynku ruch będzie się odbywał dwukierunkowo na pierzei ul. Jagiellońska – Hoffmanowej i Dunajewskiego – Kazimierza Wielkiego. Na pierzei ul. Wąska – Romanowskiego ruch będzie w kierunku ulicy Piotra Skargi

- Remont nawierzchni rynku będzie realizowany etapami – mówi Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. – Wszyscy znamy realia. Od razu całości nie da się rozebrać. Od 20 lipca zamknęlibyśmy całą pierzeję rynku na linii ul. Jagiellońska – Piotra Skargi. W trakcie remontu  prowadzone będą też prace związane z poprawą odwodnienia jezdni. Potem ułożona zostanie nowa podbudowa, a na niej kostka brukowa.

Przy okazji  tego remontu spółka Sądeckie Wodociągi wymieni na pewnych odcinkach sieć wodociągową.

- Sądeckie Wodociągi chcą zabezpieczyć swoje instalacje przed późniejszymi ewentualnymi uszkodzeniami – dodaje szef MZD w Nowym Sączu.

Puste miejsca między kostką brukową zostaną wypełnione specjalną żywicą. Dzięki niej wody opadowe nie będą wnikały między kostkę i powodowały zniszczenia.

Kierowcy muszą na wiele najbliższych tygodni uzbroić się w cierpliwość.

- Jest okres wakacyjny. Natężenie ruchu jest mniejsze – dodaje dyrektor Konicki. - Będziemy się starali, aby uciążliwości dla kierowców w związku z tym remontem były jak najmniejsze.

Remontem zostanie objęty również odcinek ulicy Kazimierza Wielkiego. Prace zostaną wykonane po zamknięciu pierzei rynku na osi ul. Dunajewskiego – Kazimierza Wielkiego.

- Te dwie newralgiczne pierzeje będziemy się starali wyremontować do końca września  - dodaje dyrektor Konicki. – Chodzi o to, aby wtedy były przejezdne. Potem remontowana będzie nawierzchnia na pierzejach w ciągu ul. Lwowska – Hoffmanowej, czy ul. Wąska – Romanowskiego. Wszystkie prace chcemy zakończyć do końca listopada.

[email protected], fot. IM, mapa objazdów – Miejski Zarząd Dróg.

Nareszcie! Rynek idzie do remontu
Jutro zaczyna się długo wyczekiwany remont nawierzchni ulic na rynku w Nowym Sączu. Potrwa do końca listopada i pochłonie ponad 3,5 mln złotych. Kierowcy muszą się pogodzić z tym, że przez ten czas będą występowały utrudnienia w ruchu.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)