Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
01/06/2019 - 19:55

Kostka w rynku w Nowym Sączu sypie się od lat. Ile wydali na doraźne remonty?

Kostka brukowa na ulicach sądeckiego rynku się sypie. To dla mieszkańców Nowego Sącza nic nowego, ani zaskakującego. Granitowa kostka w wielu miejscach to tu, to tam jest obluzowana, a w niektórych po prostu wypada. Ile razy uzupełniano ubytki i ile pieniędzy wydano na te doraźne remonty nawierzchni?

Najgorsza sytuacja jest zdecydowanie na ulicy Kazimierza Wielkiego, gdzie kostka była uzupełniana już dość często. Kilka dni temu prezydent zapowiedział remont ulic w rynku i na to zadanie zostanie przeznaczone 1,8 miliona złotych.

Podczas ostatniej sesji radna Teresa Cabała (PiS) zapytała, czy obowiązuje jeszcze okres rękojmi na roboty związane z ułożeniem kostki w rynku.

Czytaj także: Już wiemy, że wyremontują kostkę, ale czy zniknie parking na płycie rynku?

- Bardzo proszę też o kompleksową informację, ile kosztowały do tej pory doraźne remonty kostki brukowej wokół sądeckiego rynku? - mówiła radna Cabała. - Łącznie z ulicą Kazimierza Wielkiego, bo tam nawierzchnia, niestety się zapada.

Częściową odpowiedź sądecka radna uzyskała już na sesji.

- Nie ma już ani rękojmi, ani gwarancji na roboty związane z ułożeniem kostki w rynku - odparł wiceprezydent Artur Bochenek. - Wiadomo, że były wykonywane doraźne remonty nawierzchni w rynku . Na następną sesję  przygotujemy informację, ile pieniędzy pochłonął remont kostki wokół rynku na przestrzeni kilku lat - deklarował wiceprezydent.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu