Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 czerwca. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
26/10/2017 - 09:25

Nie kupuj, adoptuj, reaguj! Psy też mają uczucia tak jak my [WIDEO]

Gminne schronisko dla zwierząt w Chełmcu obchodziło swoje drugie urodziny, ale tak naprawdę powodów do radości jest aż 175. Bo tyle psów w tym czasie znalazło nowy dom. Tylko od 4 października, czyli od uruchomienia akcji NIE KUPUJ-ADOPTUJ-REAGUJ dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, uczestników i mediów adoptowano 11 czworonogów. jak mówili najmłodsi uczestnicy akcji: - Psy też mają uczucia tak jak my!

Małgorzata Surowiak  inicjatorka i koordynatorka nie ukrywa, że marzeniem opiekunów placówki działającej w Wielogłowach jest puste schronisko. Tak się stać może nie tylko dzięki adopcjom, ale również dzięki rosnącej świadomości mieszkańców gminy Chełmiec i całego powiatu, którzy coraz częściej sterylizują swoje zwierzaki, tak by zapobiec niechcianym miotom.

Zobacz też: Lubicie bić rekordy? To do dzieła! Psy czekają a Sandecja dopinguje!

Nie bez znaczenia jest zaangażowanie dzieci. Najlepszym tego dowodem są uczniowie ze szkoły w Kamionce Wielkiej, które z miejsca włączyły się do akcji pomocy bezdomnym psiakom i zebrały dla nich karmę, kocyki i różne inne niezbędne do zdrowego i w miarę szczęśliwego życia. Równie mocno zaangażowała się w akcję Szkoła Podstawowa ze Świniarska. Tu dzieci pod okiem m.in. Małgorzaty Surowiak i przy ogromnej przychylności dyrektora Pawła Łabudy nie tylko podczas akcji, ale i na co dzień dbają o los czworonożnych pensjonariuszy ze schroniska.

Miło nam też poinformować, że sukces adopcyjny schroniska jest również wynikiem działania lokalnych mediów. Nasi koledzy radiowcy i po piórze, w tym autorka tego tekstu, zostaliśmy uhonorowani dyplomami przyznającymi nam tytuł przyjaciół schroniska.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura, fot.: UG w Chełmcu

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach