Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 12 grudnia. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
06/10/2017 - 11:50

Lubicie bić rekordy? To do dzieła! Psy czekają a Sandecja dopinguje!

Wolontariusze działający przy Gminnym Schronisku w Wielogłowach uruchamiają kolejną akcję, dzięki której czworonogom podopiecznym będzie się żyło lepiej a przede wszystkim uda się im znaleźć nowy dom. Wsparcie dla akcji obiecała Sandecja i Automobilklub. Czy schronisko pobije kolejny adopcyjny rekord?

- Dzięki ostatniej publikacji na portalu Sądeczanin na temat schroniska dom znalazły kolejne dwa psy a następni ludzie już się umawiają na spotkania – podkreśla Małgorzata Surowiak obrazując jak ważne jest stałe nagłaśnianie idei adopcji. O jaką publikację chodzi? Chełmiec: Gminne schronisko dla psów bije rekordy adopcji! 164 psy mają nowy dom

Czytelnicy – adopcyjni nowi właściciele wspomnianych czworonogów – podkreślili, że zainspirowała, przekonała ich do działania właśnie nasza wiadomość.

Jak od tego czasu zmieniły się statystyki w schronisku? Od początku istnienia placówki schronienie znalazło tu 197 psów a nowy dom aż 168. – Tylko w tym roku poszło do adopcji 87 psów – zaznacza wolontariuszka.

Ale i ona, i inni zaangażowani, ani my, czyli redakcja portalu Sądeczanin.info nie siadamy na laurach.

- Pęka z radości moje wolontariackie serce, bo do naszej akcji dołączyli i będą nas wspierać różne instytucje na przykład Sandecja i Automobilklub – mówi wzruszona Surowiak. O co chodzi?

NIE KUPUJ-ADOPTUJ-REAGUJ to akcja, do udziału w której inicjatorzy chcą namówić jak najwięcej szkół i przedszkoli z naszego regionu.

- Zachęcamy szkoły i przedszkola  do udziału w akcji pomocy bezdomnym psom ze  schroniska w Wielogłowach. Najbardziej potrzebne są koce oraz dobrej jakości karma dla piesków starszych, chorych i szczeniaków - puszki mokrej karmy na przykład Animonda GranCarno, Lukullus, Dolina Noteci, karma sucha Fitmin Adult. Smycze, obroże i przysmaki  - wylicza koordynatorka, czyli wspomniana już Surowiak.

Zobacz też: Świniarsko: Dzieciaki zrobiły wystawę zdjęć psów do adopcji. To był strzał w dziesiątkę

Pomocna będzie też zbiórka makulatury, organizacja loterii fantowych, kiermaszy, itp. z których dochód przeznaczyć można na zakup karmy. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych – nie tylko uczniów, ale wszystkich, którym nie jest obojętny los naszych braci mniejszych – do wejścia na profil schroniska w Wielogłowach na Facebooku. Profil ten stał się wygodną platforma komunikacji przy poprzednich tego typu akcjach a na dodatek można tu obejrzeć zdjęcia wszystkich psiaków przebywający aktualnie w placówce.

Dane kontaktowe do organizatorów akcji:

Koordynator Małgorzata Surowiak  Wolontariuszka z  Gminnego schroniska w Wieloglowach

Szkoła Podstawowa w Świniarsku tel 18 4430465 lub 664949483

W założeniu finał akcji zaplanowany na 25 października, czy w Dzień Kundelka.

Przy okazji zamieszczamy zdjęcia najmłodszych pensjonariuszy schroniska, którzy trafili tam zaledwie kilka dni temu w bardzo złym stanie. Ktoś po prostu je niemal zagłodził i porzucił. Psiaki dzięki pomocy medycznej mają się już znacznie lepiej i liczą na nowy dom.

ES [email protected] Fot.: wolontariusze

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu