Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lipca. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
26/08/2016 - 11:30

Którym autobusem MPK ma jechać niepełnosprawny? Brak informacji...

Od kilku dni na łamach naszego portalu toczy się dyskusja Czytelników o modernizowaniu taboru Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Nowym Sączu. Jedna z uwag dotyczyła braku informacji o tym, które kursy przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dziś prezes MPK Andrzej Górski odpowiada.

Przyczynkiem do wspomnianej dyskusji była nasza publikacja MPK testuje kolejny autobus, hybryda za 1,2 miliona nie mieściła się pod wiaduktem.

Czytelnicy zwrócili uwagę na dostosowanie autobusów i obsługi MPK do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Bartłomiej Kmak za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku napisał: - Autobusy ze schodami, stare jelcze, miały zostać wycofane z użytku z jakieś 2-3 lata temu, a jak widać dalej nic ... Kiedyś na rozkładach była informacja o przystosowaniu autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z deklaracją uwagi skonfrontowaliśmy z prezesem MPK Andrzejem Górskim. Sprawa jest ważna nie tylko dla osób na wózkach inwalidzkich, ale również dla mam, które poruszają się po mieście z małymi dziećmi.

Zobacz też: MPK powinno stawiać na lokalny protekcjonizm, a nie testować czeski autobus

- Kiedyś informacje na rozkładach papierowych rzeczywiście były. To było kilka lat temu, w czasach, gdy w naszym taborze jeździło tylko 10 autobusów niskopodłogowych. Dziś jest ich prawie 70 procent. Obsługują najważniejsze, najbardziej obciążone linie, czyli: 7, 23, 41. Informacje o dostosowaniu ich do potrzeb niepełnosprawnych, informacje, że są to autobusy niskopodłogowe są na pewno zagnieżdżone na naszych tablicach świetlnych - informuje prezes.

- Czy takie informacje są w internetowym rozkładzie jazdy? Przyznam, że nie pamiętam. Sprawdzę to i jeśli nie ma, to na pewno się pojawią - dodaje Górski.

Zobacz też: Marek Bogaczyk: Jest w Nowym Sączu wiele do zrobienia

Prezes MPK podkreśla też, że spółka obsługuje również już od wielu lat kursy specjalnie dedykowane dla dzieci niepełnosprawnych z sądeckich szkół. Jak z nich skorzystać? Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej MPK i w szkołach, do których dzieci uczęszczają lub będą uczęszczać od 1 września tego roku.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)