Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
27/02/2019 - 20:10

Marcin Dulko to wielokrotny mistrz świata. Jego pasją jest podnoszenie sztangi

Już za kilka dni dowiemy się, kto zostanie najpopularniejszym sportowcem Sądecczyzny. W piątek 1 marca odbędzie się uroczysta gala. Jednym ze sportowców, który znalazł się w finale jest Marcin Dulko.

Marcin Dulko jest Mistrzem Świata w podnoszeniu sztangi leżąc WUAP oraz srebrnym medalistą Mistrzostw Europy WUAP. Podczas Pucharu Świata WRDF zająć drugie miejsce. 25-letni Marcin jest podopiecznym Fabryki Młodych Talentów Fundacji "Będzie Dobrze". We wszystkich zawodach startuje w barwach Nowego Sącza.

- Pochodzę ze Śląska. Moją życiową pasją jest wyciskanie sztangi leżąc. Zaczęło się dokładnie w 2011 roku. Poznałem ogromnego człowieka Maćka, który mnie w to wkręcił. Widział kiedyś, jak robiłem trening i zapytał: czy nie chciałbym spróbować? Zgodziłem się i trwa to do dzisiejszego dnia – wspomina Marcin Dulko, który został nominowany w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny.

Zobacz też Oto finaliści plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2018 roku

Zwycięzcę poznamy już w najbliższy piątek 1 marca podczas uroczystej gali. Organizatorem XVI największego plebiscytu sportowego naszego regionu jest Stowarzyszenie Dla Miasta.

RG [email protected] Film KSDziękujemy za przesłanie błędu