Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
15/12/2017 - 12:35

MPK jest w pełnej gotowości, by uruchomić szynobus zamiast mostu! [WIDEO]

Szynobus zamiast mostu heleńskiego. Czy MPK jest już gotowe do jego uruchomienia? O tym i o innych udogodnieniach, które Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji chce wprowadzić dla swoich pasażerów rozmawiamy z prezesem spółki Andrzejem Górskim.

Zobacz też: Szynobus zamiast mostu: ruszy od 2 stycznia 2018. Znamy rozkład jazdy

Z informacji, którymi dysponuje prezes Andrzej Górski wynika, że stara przeprawa na Dunajcu może zostać zamknięta dla ruchu na przełomie lutego i marca 2018 roku. Nie oznacza to jednak, że MPK, które ma za zadanie uruchomienie szynobusu, czeka na te datę z założonymi rękami. Wręcz przeciwnie – wyłoniono już przewoźnika, który zagwarantuje pojazd. Gotowy jest też rozkład jazdy, choć tu prezes zapowiada konsultacje z mieszkańcami, użytkownikami połączenia i niczego w związku z tym jeszcze nie przesądza. Wyjaśnia też jak będzie wyglądała sprawa biletów u uprawniających do przejazdu samym szynobusem.

Zobacz też: Szynobus zamiast mostu: część sądeczan czekają aż 4 przesiadki! Dlaczego nie puścić szynobusu do dworca PKP?

Andrzej Górski zapowiada też inne udogodnienia dla pasażerów w tym możliwość doładowania e-biletów przez Internet i płacenia za bilety w autobusie przy użyciu kart płatniczych. Ale na tym nie koniec – już niedługo pasażerowie będą mogli korzystać z naprawdę funkcjonalnego elektronicznego rozkładu jazdy. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Posłuchajcie naszej rozmowy.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe