Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
18/11/2023 - 11:10

Działają prężnie od 45 lat! To było wielkie święto sądeckiej siatkówki [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Wszystko zaczęło się 45 lat temu. W 1978 roku powstał nowosądecki Terenowy Związek Piłki Siatkowej. Jubileusz był obchodzony w piątek. Podczas uroczystej gali nie zabrakło gości specjalnych oraz wręczania odznaczeń.

Jubileuszowa gala w Nowym Sączu

Siatkówka, to w naszym kraju bardzo popularny sport. Zarówno reprezentacja Polski, jak i nasze kluby odnoszą na arenie międzynarodowej ogromne sukcesy. Swój wkład mają w nie również sądeczanie. Pewnymi punktami naszych drużyn są Marcin Janusz oraz Martyna Czyrniańska.

W piątek siatkówka w całym regionie obchodziła swoje wielkie święto. W restauracji “Panorama” odbywała się uroczysta gala z okazji 45-lecia działalności nowosądeckiego Terenowego Związku Piłki Siatkowej. Nie brakowało wspomnień, podsumowań i wręczenia odznaczeń.

Obecni byli oczywiście też goście specjalni. Pojawili się m.in. członkowie pierwszego zarządu związku - Lechosław Ziębowicz, Władysław Mężyk i Kazimierz Mordarski.

Siatkarze, prezesi i wyjątkowi goście

Prezes Grażyna Cempa-Pulit przypominała, że nowosądecki związek to organizacja, która przetrwała bardzo długo, co biorąc pod uwagę inne regiony jest pewnym ewenementem. Obecnie należą tutaj zespoły z powiatów limanowskiego, nowosądeckiego, gorlickiego, nowotarskiego. 

Nie wszyscy przedstawiciele mogli dotrzeć na uroczystość, bo w tym samym czasie brali udział w zawodach czy treningach. Każdemu klubowi zostało jednak przyznane specjalne wyróżnienie. Upominki odbierali też trenerzy i sędziowie. Wręczał je Andrzej Lemek, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W uroczystości brał udział również radny Nowego Sącza - Józef Hojnor oraz starosta nowosądecki - Marek Kwiatkowski. 

- Widzę tu znakomitych trenerów i działaczy. Cieszy mnie, że tak dobrze się trzymają. Sam też pogrywałem długie lata w siatkówkę. To tak piękny sport, że warto w niego inwestować. Zwraca się to wielokrotnie, co najlepiej widać po naszej drużynie narodowej. Obchodzimy dziś piękny jubileusz. Życzę wszystkiego najlepszego - mówił starosta.

Święto sądeckiej siatkówki było bardzo udane. Relacja znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: GN)

Patronem medialnym wydarzenia był portal “Sądeczanin”

Jubileusz sądeckiej siatkówki
W 1978 roku powstał nowosądecki Terenowy Związek Piłki Siatkowej. Jubileusz był obchodzony w piątek. Podczas uroczystej gali działo się bardzo dużo.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu