Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
14/05/2024 - 11:00

Wyścig kolarski na drogach Sądecczyzny. Będą duże utrudnienia w ruchu

Już w najbliższą sobotę (18 maja) na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego odbędzie się IV etap wyścigu kolarskiego pod nazwą ORLEN Wyścig Narodów. Część trasy będzie przebiegała przez Sądecczyznę, w związku z tym przewidywane są duże utrudnienia w ruchu.


Wyścig odbędzie się w dniach 15-19 maja. W sportowej rywalizacji wezmą udział dwadzieścia dwie reprezentacje narodowe oraz trzy drużyny kolarskie z Polski. Wyścig został podzielony na pięć etapów. Dwa pierwsze zostaną rozegrane w Czechach, podczas trzeciego zawodnicy zmierzą się z trasą na Słowacji, natomiast dwa ostatnie zostaną zorganizowane na terenie naszego kraju.

Czwarty etap ORLEN Wyścigu Narodów odbędzie się w sobotę 18 maja na drogach powiatu nowotarskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, gorlickiego i jasielskiego. Zawodnicy wystartują o godzinie 11.45 z Niedzicy. Będą mieli do pokonania najdłuższy, 175-kilometrowy odcinek. Na teren powiatu nowosądeckiego kolarze wjadą około godziny 13 w Woli Kosnowej.

- Zawodnicy będą poruszać się przez miejscowości Wola Piskulina i Zagorzyn w kierunku Łącka, następnie Czarnego Potoku, Olszany, Olszanki, Naszacowic, Podegrodzia, Stadeł, Brzeznej, Starego Sącza. Następnie ulicą Węgierską i Biegonicką w Nowym Sączu przejadą w kierunku Łazów Biegonickich, po czym ponownie wjadą na teren miasta i ulicą Mała Poręba pojadą w stronę Nawojowej, następnie do Popardowej Niżnej, Kamionki Małej, Kamionki Wielkiej, Królowej Polskiej, Królowej Górnej, Boguszy, Binczarowej i Florynki, by później skierować się na drogi powiatu gorlickiego i jasielskiego - informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji. 


Peleton opuści teren powiatu nowosądeckiego około godziny 14.35. Na trasie wyścigu należy spodziewać się sporych utrudnień w ruchu. Dla zapewnienia bezpieczeństwa będzie on wstrzymywany przed przejazdem zawodników, w zależności od występującego natężenia ruchu.

-  Apelujemy, gdy to tylko możliwe, o wybieranie alternatywnych tras, a w przypadku konieczności poruszania się drogami, na których odbywa się wyścig, prosimy o stosowanie się do poleceń służb - apelują policjanci. ([email protected] Fot. Ilustracyjna KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu