Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
14/09/2020 - 12:25

Sądecki Przegląd Boisk: IV Liga Małopolska-wschód – 7.kolejka

Limanovia pokonała Glinik Gorlice, a Barciczanka przegrała bardzo wysoko z Unią Tarnów. Porażkę zanotował również Sokół Słopnice. To był ciekawy weekend na czwartoligowych boiskach.

Mecz Sokoła Słopnice z Wierchami Rabka-Zdrój zapowiadał się jako hit kolejki. Obydwie drużyny znajdowały się przed nią w czołówce (mimo walkowera jaki Sokół otrzymał za mecz z Wolanią), co zwiastowało duże emocje. Spotkanie było szybkie, obie drużyny miały swoje sytuacje do zdobycia bramek. Jedną z nich wykorzystał Łukasz Pazurkiewicz zdobywając w 22.minucie pierwszą bramkę dla gości. Wyrównanie mogło nastąpić za sprawą testowanych niedawno w Podbeskidziu Bielsko-Biała braci Patryka i Fabiana Nowaków, jednak nie udało im się pokonać golkipera Wierchów. W drugiej połowie przyjezdni dołożyli jeszcze jedną bramkę. Gospodarzy było w tym dniu stać tylko na honorowe trafienie autorstwa Dominika Pacha.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice– 8. kolejka

Domowe zwycięstwo osiągnął Skalnik Kamionka Wielka. Po dobrym meczu pokonał Wolanię Wola Rzędzińska 2:1, dzięki czemu po siedmiu kolejkach zajmuje dziewiąta pozycję w tabeli. Dwie bramki zdobył dla nich niezwykle aktywny tego dnia Arkadiusz Fryzowicz. Goście odpowiedzieli tylko jedną bramką w końcówce.

Bardzo wysoką porażkę zanotowała Barciczacka, która z dwoma punktami na koncie, zajmuje osiemnastą lokatę. Unia Tarnów nie pozostawiła żadnych złudzeń, kto w tym meczu był lepszy wygrywając, aż 9-1.Jedyną bramkę dla gości (dającą prowadzenie) zdobył Marek Maślejak. Bardzo słaba w wykonaniu piłkarzy z Barcic była końcówka meczu, w której stracili cztery gole.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk A-Klasa Nowy Sącz– 8 kolejka, B-Klasa Nowy Sącz-3 kolejka

Również przedostatni w tabeli Poprad Rytro, kolejny raz musiał uznać wyższość swojego rywala, przegrywając 0-2 z Okocimskim. Orkan Szczyrzyc także, nie będzie miło wspominał tej serii gier. Porażka z Drwinią sprawiła bowiem, że spadł na piętnaste miejsce.

Na zwycięski szlak, po ubiegłotygodniowej wpadce powróciła Limanovia. Wysoka wygrana 4-0 z Glinikiem, po dwóch bramkach Sebastiana Jacaka i jednym trafieniu Grzegorza Musa oraz Sylwestra Tokarza sprawiła, że zachowała ona miejsce w górnej połówce tabeli (ma w niej punkt więcej od Gorliczan).

Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł Poprad Muszyna (pozwoliło mu ono przesunąć się na 8. miejsce). Wygrał na wyjeździe z ostatnim Metalem Tarnów 3-0, po dwóch golach Konrada Kuzery i jednym Wojciecha Janura. (MP), fot. noel-ns.pl

Poniżej komplet wyników 7. Kolejki:

  • Tarnovia Tarnów 0-1 Watra Białka Tatrzańska
  • Sokół Słopnice 1-2 Wierchy Rabka Zdrój
  • Skalnik Kamionka Wielka 2-1 Wolania Wola Rzędzińska
  • Lubań Maniowy 4-3 Bocheński KS
  • Unia Tarnów 9-1 Barciczanka Barcice
  • Poprad Rytro 0-2 Okocimski KS Brzesko
  • Orkan Szczyrzyc 0-1 GKS Drwinia
  • Limanovia Limanowa 4-0 Glinik Gorlice
  • Metal Tarnów 0-3 Poprad Muszyna


Dziękujemy za przesłanie błędu