Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
03/05/2024 - 23:35

Całkowita kompromitacja Sandecji Nowy Sącz! Trzecia liga zbliża się wielkimi krokami

Ostatnie sezony są dla piłkarzy Sandecji katastrofalne. Wydaje się, że najlepszym podsumowaniem kompromitujących występów jest mecz z Polonią Bytom. Do przerwy sądeczanie wygrywali 2:0. Finalnie jednak przegrali…

Sandecja Nowy Sącz przegrała z Polonią Bytom

Przed tygodniem piłkarze Sandecji przegrali na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice 1:0. Po tym meczu spadek do III ligi był już niemal przesądzony. Do końca sezonu pozostały jednak cztery mecze. W pierwszym z nich sądeczanie mierzyli się z Polonią Bytom.

Pierwsza połowa zakończyła się bardzo dobrze. Sandecja wygrywała 2:0 i wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Najpierw w 37. minucie do siatki trafił Radosław Gołębiowski strzałem zza pola karnego. Chwilę potem podwyższył Rastislav Vaclavik.

Druga część gry zmieniła jednak wszystko. Gospodarze trafili do siatki aż czterokrotnie. Wyrównali w ciągu minuty, Na listę strzelców wpisali się Dariusz Konieczny oraz Konrad Andrzejczak. To jednak nie koniec. W 54 minucie było już 3:2. Tym razem gola zdobył Adrian Piekarski. Ten sam zawodnik podwyższył w 82 minucie, czym ustalił wynik spotkania. 

Spadek Sandecji Nowy Sącz niemal przesądzony

Cięźko w jakikolwiek sposób wytłumaczyć to, co wydarzyło się w Bytomiu. Sandecja, choć matematycznie ma jeszcze szanse na utrzymanie, to w praktyce jest już zespołem trzecioligowym. Spadek może zostać potwierdzony jeszcze w tej kolejce. Wszystko zależy od wyników innych spotkań. 

Kolejnym rywalem “Biało-czarnych” będzie Olimpia Elbląg. Mecz odbędzie się w następną sobotę. ([email protected], fot.: Adrian Maraś/ Sandecja Nowy Sącz - zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu