Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
14/09/2020 - 14:05

Sądecki Przegląd Boisk A-Klasa Nowy Sącz– 8 kolejka, B-Klasa Nowy Sącz-3 kolejka

Wysokie zwycięstwo Biegoniczanki wysunęło ją na drugą pozycję w tabeli. Nowym liderem została Victoria Witowice Dolne. W B-klasie do drużyn mających 6 pkt, dołączyła Przydonica.

W bardzo dobrej dyspozycji znajduje się w tym sezonie Biegoniczanka Nowy Sącz. Podopieczni Jakuba Czerneckiego wygrali z Olimpikiem Powroźnik 8-1 i awansowali na drugą pozycję w tabeli. Bramki zdobywali dla nich Piotr Burek x5, Patryk Mirga x2 i Dawid Węglowski. Jedyną drużyną bez porażki pozostaje Victoria Witowice Dolne. Wyjazdowe zwycięstwo 3-0 z Mszalnicą pozwoliło jej zostać samodzielnym liderem A-Klasy. Gole strzelali Maciej Hedwig z rzutu karnego i Marcin Hajduk x2 (szczególnej urody była druga bramka, gdy strzałem z 25 metrów pokonał bramkarza gospodarzy). Na trzecią pozycję spadł pauzujący w tej serii gier Orzeł Ptaszkowa.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: Klasa Okręgowa Nowy Sącz-Gorlice– 8. kolejka

W jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów, grające w tym sezonie „w kratkę” Zamczysko Marcinkowice udało się do Paszyna na spotkanie z Amatorem. Gospodarze zwyciężyli 3-1, choć tak naprawdę wszystkie bramki były ich autorstwa (jedna była samobójcza). Piłkarze z Paszyna, dzięki zwycięstwu przesunęli się na piątą pozycję w tabeli.

Czwartą lokatę zajmuje LKS Ubiad. Nie pozostawił on złudzeń Piątkovii Łęg wygrywając z nią 5-1 (bramki: Krzysztof Zieliński x2, Jakub Baran x2, Rafał Baran; Jarosław Jabłoński).  W trudnej sytuacji, po czterech kolejnych walkowerach z początku sezonu, znajduje się Wicher Mogilno, któremu udało się wygrać 3:2 z KPT Nawojowa. Ma on dzięki temu na swoim koncie pierwsze trzy punkty.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: IV Liga Małopolska-wschód – 7.kolejka

Wysoką wygraną odniosło Świniarsko w starciu z Ogniwem Piwniczna. Drugi punkt na swoim koncie mogą też dopisaćsobie Budowlani Jazowsko.Udało im się go zdobyć w potyczce z Jednością Nowy Sącz.

W B-Klasie, nie doszło do hitowego meczu Zawady z Dunajcem II (został przełożony). Wykorzystała to Przydonica, zrównując się z tymi drużynami punktami w tabeli. Pozwoliło jej na to zwycięstwo 4-1 z Królovią (która do 80. minuty wygrywała 1-0). Bramki w tym spotkaniu zdobywali Tomasz Rembiasz, Tomasz Magiera, Mateusz Mlyczyński, Tomasz Bielak oraz Sławomir Tomera. Pierwszy raz od bardzo długiego czasu wygrały Chruślice, pokonując 2:1 Łękę (zaliczyła prawdziwy falstart na początku sezonu) . W takich samych rozmiarach Galicja uległa rezerwom Zamczyska. Pauzował Nawoj Nawojowa. (MP), fot.: noel-ns.pl

Poniżej komplet wyników:

A-Klasa Nowy Sącz 8. kolejka

 • Ogniwo Piwniczna Zdrój 1-6 LKS Świniarsko
 • Jedność Nowy Sącz 2-2 Budowlani Jazowsko
 • LKS Mszalnica 0-3 Victoria Witowice Dolne
 • Biegoniczanka Nowy Sącz 8-1 Olimpik Powroźnik
 • Wicher Mogilno 3-2 KPT Nawojowa
 • Amator Paszyn 3-1 Zamczysko Marcinkowice
 • Piątkovia Łęg 1-5 LKS Ubiad
 • Dąbrovia Wielogłowy 3-3 Górka Szczereż

B-Klasa Nowy Sącz 3. kolejka

 • LKS Łęka 1-2 Chruślice Nowy Sącz
 • Dunajec II Nowy Sącz - Zawada Nowy Sącz - Przełożony
 • ULKS Przydonica 4-1 Królovia Królowa Górna
 • Zamczysko II Marcinkowice 2-1 Galicja Nowy Sącz


Dziękujemy za przesłanie błędu