Wtorek, 14 maja. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
29/08/2020 - 19:55

Porażka Sandecji w pierwszym meczu nowego sezonu

W pierwszej kolejce Fortuna 1 Ligi, Sandecja przegrała na wyjeździe z Miedzią Legnica 3-1. Jedyną bramkę dla sądeczan zdobył Kamil Ogorzały.

Sandecja przystępowała do meczu z Miedzią, po dwóch wysokich porażkach we wcześniejszych spotkaniach (0-5 w sparingu z Koroną Kielce i 0-3 w Pucharze Polski z Rakowem Częstochowa). W kadrze sądeczan nie było jeszcze pozyskanych niedawno Daniela Dziwniela i Artema Dudika. Znalazł się w niej natomiast najnowszy nabytek „Biało-czarnych” – Paweł Mandrysz.

Od samego początku przewagę mieli gospodarze, którzy już w pierwszych minutach stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji (znalazał się w nich m.in. Kamil Zapolnik i Joan Angel Roman). Ich dążenia do zdobycia bramki zostały nagrodzone w 10. minucie, gdy Zapolnik, po dograniu Romana trafił do siatki. Kontuzji w tej sytuacji nabawił się bramkarza Sandecji – Dominik Budzyński, którego na placu gry zastąpił młody Szymon Tokarz. Po pierwszej bramce gra się wyrównała, jednak to piłkarze Miedzi kontrolowali wydarzenia na boisku. W 40 minucie zdobyli oni drugiego gola. Po dobrym dośrodkowaniu Romana, na listę strzelców wpisał się Nemanja Mijusković. Pięć minut później było już 3-0( ładnym uderzeniem popisał się Zapolnik).

Przy tak wysokim prowadzeniu Miedzi, piłkarzom Sandecji ciężko było myśleć o pozytywnym wyniku. Niemniej kilka sytuacji do zdobycia bramki „Biało-czarni” sobie stworzyli. Jedną z nich miał Michał Walski, ale piłka po jego strzale w 55 minucie przeleciała minimalnie obok słupka. Gospodarze w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia. Sandecja swoich szans doczekała się dopiero w końcówce meczu. Po jednej z nich w doliczonym czasie gry honorową bramkę po zamieszaniu w polu karnym zdobył Kamil Ogorzały. 3 punkty zostały jednak w Legnicy.

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 3-1 (3-0)

Miedź: Mateusz Hewelt - Nemanja Mijušković, Božo Musa, Marcin Pietrowski, Paweł Zieliński - Szymon Matuszek, Damian Tront (80' Bartosz Bartkowiak), Paweł Tupaj (71' Maciej Śliwa), Joan Ángel Román (71' Jakub Łukowski), Krzysztof Drzazga (68' Krzysztof Danielewicz) - Kamil Zapolnik (80' David Panka).

Sandecja: Dominik Budzyński (13' Szymon Tokarz) - Miłosz Kałahur (46' Kamil Ogorzały), Michal Piter-Bučko, Tomasz Boczek, Adrian Basta - Adrian Danek, Michał Walski, Wojciech Kamiński, Damian Chmiel (67' Paweł Mandrysz), Maciej Małkowski (67' Jan Kuźma) - Maciej Korzym (81' Kamil Palacz).

MP, fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz