Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 11 grudnia. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
10/07/2017 - 20:45

Strome trasy, zawrotna prędkość i adrenalina... Wyścigi rowerowe o Puchar Doliny Popradu [ZDJĘCIA]

Ponad siedemdziesiąt dzieci wzięło udział w drugim etapie zawodów rowerowych. Tym razem odbyły się one na stacji narciarskiej Kokuszka -Ski (gmina Piwniczna -Zdrój). Jak zwykle emocji nie brakowało. Wszyscy rowerzyści poradzili sobie z trudną i wymagającą trasą znakomicie.

Była to już druga z czterech eliminacji do klasyfikacji generalnej, w której do wygrania są rowery i inne cenne nagrody. Zawody odbyły się w formule MTB XC w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wzięło w nich udział prawie siedemdziesiąt dzieci. Po ukończonym wyścigu, każdy z zawodników otrzymał posiłek.

Zobacz także: Emocje, adrenalina, trudne trasy... Wyścigi rowerowe w Tyliczu [ZDJĘCIA]

W kategorii wiekowej 2012-2017 najlepsi byli: Andrzej Jędrol (I miejsce), Wojciech Wnęk (II miejsce) i Franciszek Krzemień (III miejsce).

Spośród dzieci, które urodziły się w latach 2009-2011 z dziewczyn najlepsze były Aleksandra Dorsz, Lena Zalot i Gabrysia Sapała. Wśród chłopców triumfowali Nick Pawłowski, Stanisław Wnęk i Aleksander Rutkowski.

W kategorii wiekowej 2007-2008 zwyciężyli Nikola Sapała, Julia Honkisz, Maja Kruszyńska, Michał Gruca, Jakub Pawłowski oraz Borys Klaczkowski.

W grupie wiekowej 2005-2006 na podium stanęli Inez Durlak, Amelia Bożek i Oliwia Stachurska. Wśród chłopców zwycięstwem cieszyli się Maciej Michałek, Marcin Hudyka oraz Aleksander Pawłowski.

Spośród dzieci urodzonych w latach 2003-2004, najszybciej do mety dojechali Zuzanna Kulig, Kamil Łaziński, Hubert Hudyka i Andrzej Jerzykowski.

Wśród najstarszych uczestników zawodów (2002-2001), triumfowali Filip Nykiel (I miejsce) i Marcin Fiedor (II miejsce).

RG ([email protected]) / Marek Ginter, Fot. MG

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu