Sobota, 18 maja. Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
06/10/2014 - 12:00

Piłka ręczna. Olimpia/Beskid wreszcie wygrała!

Podopieczne Dusana Danisa po serii 5 porażek odniosły wreszcie pierwszą wygraną w sezonie! I to jaką!
W nowosądeckim klubie nie było ostatnio spokojnie. Do dymisji podała się trener Lucyna Zygmunt, gdyż niektóre z zawodniczek nie chciały wypełniać jej poleceń. Zastąpił ją doświadczony Słowak Dusan Denis. Wszystko to okraszane było kolejnymi przegranymi. Tymczasem w Tczewie od początku spotkania na boisku rządziła drużyna gości z Nowego Sącza. Sądeczanki w 4. minucie prowadziły już 4-1. Tradycyjnie świetny występ zaliczyła Dubajova. Tym razem kroku dotrzymywała jej również Gadzina. I połowa zakończyła się wysokim prowadzeniem 17-11. W II niewiele się zmieniło i sądecki superligowiec odniósł pierwszą wiktorię w tym sezonie!

Aussie Sylex Sambor Tczew - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 25-36 (11-17)
Aussie Sylex Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch Skonieczna 6, Pasternak 4, Krajewska 4, Tomczyk 3, Łukasik 2, Belter 2, Bilenia 2, Olszowa 2 oraz Mazur, Szulc, Strzałkowska, Nowicka.

Kary: 8 min.
Karne: 3/4.

Olimpia Beskid: Sach, Szczurek - Dubajova 10, Gadzina 9, Szczecina 6, Kaliciecka 4, Masna 4, Basta 2, Rączka 1 oraz Prachta, Figiel, Stokłosa.

Kary: 4 min.
Karne: 4/5.

Kary: Aussie Sylex Sambor - 8 min. (Belter 2 min., Szulc 2 min., Strzałkowska 2 min., Krajewska 2 min.), Olimpia Beskid - 4 min. (Masna 2 min., Gadzina 2 min.).

Sędziowie: A.Filipiak, T.Filipiak.