Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
16/05/2024 - 13:25

Juwenalia również na sportowo. W Nowym Sączu odbędzie się specjalny bieg

Nadchodzi najbardziej wyczekiwany przez studentów okres w roku. W Nowym Sączu rozpoczynają się w piątek Juwenalia. W ich trakcie nie zabraknie również wydarzeń sportowych. Odbędzie się chociażby specjalny bieg.

Bieg podczas Juwenaliów w Nowym Sączu

Biegacze cały czas szlifują swoją formę. Wydarzeń, w których mogą brać udział przez cały rok nie brakuje. Niedawno bardzo wysoką frekwencję miał Bieg Nocny św. Kingi, o czym pisaliśmy TUTAJ. Zainteresowanie było bardzo dużo.

Zbliżają się Juwenalia Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. To wyjątkowy czas pełen zabawy dla wszystkich studentów. W ich trakcie nie zabraknie jednak również wydarzeń sportowych. Wystarczy wspomnieć chociażby o Biegu ANS Cup.

Nadchodzi Bieg ANS Cup

Odbędzie się w piątek (17 maja) o godzinie 16. Trasa liczy około 3 km i prowadzi przez tereny leśnie nad Dunajcem w okolicach ścieżki rowerowej oraz kampus dydaktyczno-sportowy ANS. Całość zostanie specjalnie oznaczona.

W biegu prowadzonych będzie kilka klasyfikacji - w kategoriach studenckiej mężczyzn oraz kobiet oraz OPEN kobiet i mężczyzn. 

Oczywiście, nie zabraknie również nagród dla najlepszych. Miejsca 1-3 dostaną pamiątkowe statuetki i dyplomy. Dotyczy to wszystkich kategorii i prowadzonych klasyfikacji.

Zapowiada się zatem kolejne bardzo ciekawe wydarzenie. Choć organizowane jest w trakcie Juwenaliów, to wziąć udział mogą w nim wszyscy mieszkańcy. Będzie na pewno bardzo ciekawie.

Jednocześnie przypominamy, że trwają zapisy na Festiwal Biegowy. To wielkie święto sportu w Piwnicznej potrwa od 6 do 8 września. Zarejestrować możecie się TUTAJ. Naprawdę warto. ([email protected], fot.: Tomasz Szwajkowski/ Festiwal Biegowy - zdjęcie ilustracyjne)


Dziękujemy za przesłanie błędu