Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
03/01/2018 - 08:40

Wolontariusze ze Świniarska od lat wspierają akcję Serce - Sercu

34 uczennice ze Szkoły Podstawowej w Świniarsku już po raz piąty wzięły udział w akcji Serce-Sercu. Wolontariuszkom udało się zebrać dużą ilość produktów. Dzięki nim na twarzach wielu osób pojawił się uśmiech w święta Bożego Narodzenia.

W akcję Serce-Sercu już po raz piąty włączyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki w Świniarsku. Aż 34 wolontariuszki ze szkolnego koła Polskiego Czerwonego Krzyża zbierały produkty spożywcze w sklepach Lewiatan i Delikatesy Centrum w Świniarsku, jak również Delikatesy Centrum w Podrzeczu. Uczennice zachęcały do wzięcia udziału w akcji charytatywnej Serce-Sercu poprzez podzielenie się przedświątecznymi zakupami z potrzebującymi.

Zobacz także: Gimnazjaliści z Białej Niżnej po raz pierwszy wzięli udział w akcji Serce-Sercu

- Klienci sklepów szczodrze włączyli się w akcję, o czym świadczyły szybko napełniane kosze. Ludzie pokazali swoją postawą, że nie są obojętni na potrzeby innych, za co serdecznie dziękujemy – mówią koordynatorki akcji Barbara Witecka i Małgorzata Surowiak.

- Podziękowania należą się również wolontariuszkom za wspaniałą postawę i zaangażowanie. To dzięki nim wiele rodzin miało lepsze święta – dodają koordynatorki.

Zobacz także: Serce-Sercu: Uczniowie z Zagorzyna zbierali żywność. Przygrywała im kapela „Pogwizdani”


RG [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)