Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
23/12/2023 - 20:50

Zebraliśmy ponad 15 ton żywności! Ostatnie paczki zrobił Zygmunt Berdychowski

Akcja Serce-Sercu, którą w tym roku po raz dwudziesty szósty organizowała Fundacja Sądecka, dobiegła końca. Przez całą akcję w przygotowanie paczek zaangażowany był niestrudzony Klub Szalonych Emerytów. Ostatnie paczki zapakował jednak już sam inicjator akcji i twórca Fundacji Sądeckiej Zygmunt Berdychowski.

Ponad 750 wolontariuszy z 35 szkół! 63 sklepy na terenie całej Sądecczyzny, w których zbierana była żywność! Ponad 15 ton produktów spożywczych, z których zrobiliśmy ponad 1000 paczek! Te liczby mówią same za siebie i doskonale podsumowują akcję Serce-Sercu. Ostatnie paczki zrobił sam pomysłodawca i organizator akcji Zygmunt Berdychowski, który wcześniej zachęcał do podzielania się żywnością wraz z grupą wolontariuszy w jednym ze sklepów na terenie Nowego Sącza.

- Zorganizowana po raz dwudziesty szósty przez Fundację Sądecką akcja Serce-Sercu, po raz kolejny zakończyła się ogromnym zaangażowaniem zarówno wolontariuszy, pracowników Fundacji Sądeckiej, jak i wszystkich tych, którzy kwestowali, przygotowywali i roznosili paczki, tych którzy poświęcili swój czas na to, aby w tych dniach przed Bożym Narodzeniem można było trafić do ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy - powiedział nam Zygmunt Berdychowski, który jest pomysłodawcą i organizatorem tego niezwykłego przedsięwzięcia, jakim jest akcja Serce-Sercu. 


- Myślę, że ta akcja jest dla nas takim ćwiczeniem, na ile jesteśmy jeszcze wrażliwi, na ile chcemy pomagać innym i na ile chcemy poświęcić swój czas idei, która nie przynosi nam żadnych bezpośrednich korzyści i pieniędzy. Myślę, że zarówno sądeczanie, którzy wsparli tę akcję, jak również wolontariusze i wszyscy ci, którzy pomagali nam w przygotowaniu tych paczek i ich dystrybucji, ten egzamin zdali i za to należy im bardzo bardzo gorąco podziękować - dodaje. 


W tym ostatnim dniu akcji Serce-Sercu, Zygmuntowi Berdychowskiemu w przygotowaniu ostatnich świątecznych paczek pomagał Józef Zygmunt - dyrektor Sądu Rejonowego w Nowym Sączu. 

- Akcja Serce-Sercu, która od lat jest organizowana przez Fundację Sądecką, jest pięknym aktem miłości do bliźniego, myślenia o drugim człowieku i otwarcia się na biednych. Dzisiaj pakowaliśmy produkty spożywcze do paczek. Wszystkie trafiły do najbardziej potrzebujących osób z naszego regionu. Wszystkim tym, którzy otrzymali te paczki życzę, aby ten trud włożony przez młodzież i osoby dorosłe, aby dał wam radość i nadzieję na to, że będzie lepiej. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia - życzy dyrektor Józef Zygmunt. 

[email protected]

Dziękujemy za przesłanie błędu