Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
09/01/2024 - 15:00

KONKURS! Czego uczy dobroczynność? Opisz akcję "Serce-Sercu", zdobądź stypendium

Stypendia mogą otrzymać młodzi wolontariusze akcji „Serce-Sercu" organizowanej przez Fundację Sądecką. Wystarczy wziąć udział w konkursie na pracę pisemną pod hasłem: "Akcja Serce-Sercu oczami wolontariusza". Czekamy na opis Waszych doświadczeń.


Celem konkursu jest pokazanie czym jest dobroczynność dla młodego człowieka, który poświęca swój czas i energię na pomoc innym. Wyciągając rękę z prośbą "pomóżcie najbiedniejszym", pewnie niejeden nastoletni wolontariusz musiał przełamać barierę wstydu. Przyświecał im jednak piękny cel. Produkty spożywcze zebrane w przedświątecznym okresie do wózków w sklepach trafiły do najbardziej potrzebujących rodzin na Sądecczyźnie. Odwiedzając z paczkami te osoby, widzieliśmy na ich twarzach wdzięczność i radość.

Tegoroczna  akcja „Serce-Sercu” osiągnęła imponujący wynik. Dzięki pracy ponad siedmiuset wolontariuszy - uczniów szkół z terenu całej Sądecczyzny  - udało się sporządzić ponad 1000 paczek żywnościowych.

Fundacja Sądecka dziękuje wszystkim wolontariuszom i zachęca - opiszcie to doświadczenie, podzielcie się wspomnieniami z pracy wolontariusza, swoją refleksją na temat wolontariatu lub wizją akcji „Serce – Sercu”. Może podpowiecie nam jak ją udoskonalać, jak pokazać młodzieży, że pomaganie jest piękne.

Aby wziąć udział w konkursie „Akcja Serce-Sercu oczami wolontariusza” wystarczy przygotować pracę pisemną, w dowolnym gatunku literackim. Powinna ona mieć objętość od 1 do 3 stron czcionką Arial, rozmiar 14.  Należy ją wysłać do 15 stycznia  2024 r. na adres mailowy: [email protected] podając imię i nazwisko, klasę oraz nazwę, numer i adres szkoły.

Nagrodami w konkursie są trzy stypendia szkolne. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystego spotkania 26 stycznia 2024 r. w o godz. 18 w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju (al. Nowotarskiego 9/3). 

Więcej informacji znajdziecie w Regulaminie.

Dziękujemy za przesłanie błędu