Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
27/12/2023 - 16:00

Akcja Serce-Sercu znów zakończyła się sukcesem! Dziękujemy, że byliście z nami

Akcja Serce-Sercu, która w tym roku już po raz dwudziesty szósty była organizowana przez Fundację Sądecką, przeszła już do historii. Świąteczne paczki z żywnością trafiły do potrzebujących. Uśmiech na twarzach ludzi samotnych, ubogich i schorowanych jest największą nagrodą dla wszystkich tych, którzy wzięli udział w naszej akcji.

Tegoroczna akcja charytatywna Serce-Sercu dobiegła już końca. Po raz kolejny zakończyła się wielkim sukcesem, a to wszystko dzięki wolontariuszom, koordynatorom, właścicielom sklepów i firm, a także członkom Klubu Szalonych Emerytów. Bez tych wszystkich osób ta akcja nie mogłaby się udać. W tym roku w zbiórkę żywności zaangażowało się ponad 750 wolontariuszy. Nie trzeba było ich wcale namawiać.

Jak tylko usłyszeli o naszej akcji, nie zastanawiając się ani chwili od razu chcieli się zaangażować. Podczas spotkań z wolontariuszami wiele razy pytaliśmy, dlaczego poświęcają swój wolny czas, stojąc od rana do wieczora w sklepach. Odpowiedź zawsze była taka sama: chcemy w ten prosty sposób pomóc ludziom ubogim, chorym i samotnym i przyczynić się do tego, aby w te święta Bożego Narodzenia na ich twarzach pojawił się uśmiech, aby te święta były dla nich radosne.

Wolontariusze każdego dnia stali w sklepach przy wózkach oznakowanych logiem Serce-Sercu, do których zbierali żywność. Niejednokrotnie musieli wykazać się wiedzą i darem przekonywania, ponieważ ludzie podchodzili do nich i pytali – co to za zbiórka i komu będą przekazane zebrane produkty?

W tym roku w naszą akcję zaangażowało się aż 35 szkół podstawowych i średnich z całej Sądecczyzny. W każdej z nich był wyznaczony koordynator, który odpowiadał za prawidłowy przebieg akcji. Dzięki uprzejmości właścicieli, mogliśmy przeprowadzić zbiórkę żywności w aż 63 sklepach. Naszych wolontariuszy można było spotkać w Nowym Sączu, ale także we wszystkich gminach Sądecczyzny.

W akcję Serce-Sercu zaangażowali się również właściciele sądeckich firm, którzy wiedzą doskonale, jak ważna jest pomoc potrzebującym. Gdy zaproponowaliśmy współpracę, oni natychmiast odpowiedzieli pozytywnie na nasze zaproszenie. Dziękujemy firmie Koral, Gotoma Software House, Tylicz Ski, Conberg, Jaw Trans, Fakro, Bastek, Mobruk, Pilsvar, iOpen, Prospona, Lamintex, Tłocznia Owoców Pawłowski i Owoc Łącki.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku w naszą akcję zaangażowali się również członkowie Klubu Szalonych Emerytów. Emeryci jeszcze przed rozpoczęciem akcji pomagali nam przygotować ulotki i identyfikatory dla wolontariuszy, a gdy już akcja ruszyła, zwozili towar ze sklepów, segregowali produkty w magazynie, a następnie sporządzali i wydawali paczki. Jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.

Władze uczelni udostępniły nam pomieszczenia, w których składowaliśmy przywożoną ze sklepów żywność. Dzięki hojności  ludzi i zaangażowaniu setek osób udało się w tym roku zebrać ponad 15 żywności. Do osób samotnych, chorych i ubogich trafiło ponad 1000 świątecznych paczek, w których znalazły się najpotrzebniejsze produkty, a więc cukier, mąka, ryż, herbata, makaron, słodycze i inne.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i wielkie serce, którym podzieliliście się z ludźmi potrzebującymi. Dzięki Wam na wielu twarzach w te święta pojawił się szczery uśmiech, który jest dla nas wszystkich największym wynagrodzeniem i podziękowaniem. Do zobaczenia za rok! ([email protected])

Dziękujemy za przesłanie błędu