Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
25/11/2023 - 17:50

Znany gwiazdor o wielkim sercu! Kordian wspiera akcję Serce-Sercu

Już za moment, za kilka dni, po raz dwudziesty szósty ruszy przedświąteczna zbiórka żywności Serce-Sercu. Już początkiem grudnia w sklepach na terenie Sądecczyzny pojawią się nasi wolontariusze. W naszą akcję postanowił włączyć się także znany i lubiany gwiazdor polskiej sceny muzycznej Wacław "Kordian" Cieślik, który wspiera nas od wielu wielu lat. Dziękujemy!

Pochodzący z Żeleźnikowej Wielkiej Wacław "Kordian" Cieślik znany jest nie tylko ze świetnego głosu, ale również z wielkiego serca dla potrzebujących. Jego piosenki takie jak np. „Dziewczyna z gór”, „Ja nie jestem milionerem” albo „Baciareczka” zna i śpiewa cała Polska. 

Zobacz też Pomóż nam pomóc innym. Wielkimi krokami zbliża się akcja Serce-Sercu

Kordian często spotyka się z dziećmi i młodzieżą w szkołach, bierze udział w licznych akcjach charytatywnych, a od lat włącza się również w zbiórkę żywności Serce-Sercu, którą od 1995 roku organizuje Fundacja Sądecka. W tym roku gwiazdor również wsparł naszą akcję i nagrał specjalny film.

- Jak co roku przyłączam się do szczytnej akcji Serce-Sercu, która polega na zbiórce żywności dla osób potrzebujących. Wspieram, pomagam i wszystkich serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w tej akcji – mówi Wacław „Kordian” Cieślik. My również przyłączamy się do tego apelu. 

W jaki sposób można włączyć się w naszą akcję? Wystarczy iść do sklepu, w którym będą nasi wolontariusze, zrobić zakupy i wrzucić choć kilka produktów do wózka. Najbardziej potrzebne są produkty długoterminowe takie jak np. mąka, cukier, makaron, herbata, ryż oraz słodycze dla dzieci. 

Zobacz też Akcja Serce-Sercu nabiera tempa. Wspiera nas Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel

Ostatnia jubileuszowa akcja, którą przeprowadziliśmy w 2019 roku, zakończyła się wielkim sukcesem. Dzięki waszej pomocy zebraliśmy aż 25,3 tony żywności, a więc o prawie tonę więcej niż w 2018 roku. Z zebranych produktów zrobiliśmy 1650 paczek, które przekazaliśmy osobom chorym, samotnym oraz ubogim. W naszą akcję zaangażowało się aż 57 szkół, z których przez trzy tygodnie w 86 sklepach na terenie powiatu nowosądeckiego i gorlickiego żywność zbierało 1384 wolontariuszy. Naszą akcję wsparło również 16 wielkich firm. 

Jak będzie w tym roku? Ile ton żywności uzbieramy? Do ilu osób uda nam się dotrzeć? Czy uda nam się pobić rekord z poprzednich lat? Wszystko w waszych rękach. Akcję będzie wspierał i promował portal i miesięcznik „Sądeczanin”. ([email protected] Fot. RG)

Dziękujemy za przesłanie błędu