Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
23/05/2023 - 15:30

Złamał przepisy i stało się... Nastoletni motocyklista wylądował w szpitalu

Motocyklistów na drogach mamy sporo. Niestety, nie brakuje też wypadków z ich udziałem. To już kolejne w ostatnich dniach bardzo niebezpiecznie zdarzenie. Tym razem wszystko działo się w Słopnicach, a za kierownicą siedział 15-latel.

Wypadek w Słopnicach

Weekend na małopolskich drogach był tragiczny. Do koszmarnego wypadku, w którym zginął 9-latek, doszło na autostradzie A4. Poważnie wyglądała również kraksa motocyklistki w Grybowie. Niestety, kierowca jednośladu ucierpiał też w poniedziałek.

Sezon motorowy rozpoczął się na dobre, co oznacza, że na ulicach pojawia się coraz więcej tych pojazdów. Nie brakuje jednak także niebezpiecznych sytuacji. Do kolejnej doszło w powiecie limanowskim. Wszystko działo się po godzinie 21.

W Słopnicach zderzyły się motocykl i osobówka (obydwa marki Suzuki). Za kierownicą jednośladu siedział 15-latek. Co gorsza, jego pojazd był niedopuszczony do ruchu. Jak wyjaśnia st.asp. Jolanta Batko, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej, nastolatek nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do kraksy.

15-latek przewieziony ze Słopnic do szpitala

Na miejsce szybko zostały skierowane służby ratunkowe. Oprócz załogi karetki pogotowia przyjechali również strażacy z Limanowej oraz OSP Słopnice. Niestety, obrażenia 15-latka okazały się poważne.  - Został zabrany do szpitala – przekazuje „Sądeczaninowi” st.asp. Jolanta Batko. Wyjaśnianiem przyczyn wypadku zajmuje się komisariat policji w Tymbarku.

Dodajmy, że również weekendowy wypadek motocyklistki w Grybowie zakończył się przewiezieniem jej na badania do szpitala. Ostrożność podczas podróży jest więc zalecana. ([email protected], fot.: OSP Słopnice Dolne)Dziękujemy za przesłanie błędu