Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
14/08/2019 - 17:00

Stary Sącz: samochód zderzył się z autobusem MPK. Są ranni

Nadmierna prędkość zakończyła się wizytą w szpitalu. Młoda kobieta, która podróżowała Oplem, zderzyła się z autobusem komunikacji miejskiej. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dzisiaj rano przed godziną 6 w Starym Sączu na ulicy Witosa doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Zderzyły się ze sobą dwa pojazdy: samochód osobowy marki Opel i autobus MPK.

Zobacz też Wypadek w Łososinie: 22-latka i jej 31-letni mąż rok temu wzięli ślub...

Gdy służby ratunkowe dotarły na miejsce, uszkodzony autobus stał na jednym pasie jezdni, a auto znajdowało się poza drogą. Jak udało nam się dowiedzieć, osobówką podróżowały dwie młode kobiety w wieku około 20 lat. Obie skarżyły się na dolegliwości, dlatego ratownicy medyczni udzielili im pomocy i przetransportowali do szpitala na dalsze badania. Kierowca autobusu nie chciał skorzystać z pomocy medycznej.

Przez godzinę na drodze były utrudnienia w ruchu. Strażacy odłączyli zasilanie w Oplu i sprawdzili dokładnie miejsce kraksy, aby upewnić się czy z uszkodzonych pojazdów nie wyciekają płyny. Na tym zakończyli akcję i wrócili do jednostek. Na miejscu pozostali policjanci, którzy ustalali, jak doszło do tej kolizji. Jak udało nam się dowiedzieć przyczyną kraksy była nadmierna prędkość.

- Kierująca samochodem marki Opel nie dostosowała prędkości i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku autobusem komunikacji miejskiej - wyjaśnia oficer dyżurny sądeckiej policji.

RG [email protected]Fot. PSP Nowy Sącz / OSP Stary Sącz

Stary Sącz: samochód zderzył się z autobusem. Są ranni
Nadmierna prędkość zakończyła się wizytą w szpitalu. Młoda kobieta, która podróżowała Oplem, zderzyła się z autobusem komunikacji miejskiej. Dwie osoby trafiły do szpitala.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)